چاپ این خبر
کد خبر : 66563
۱:۳۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
گفتگو با برگزیده مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی؛

فرهنگ سازی برای حفظ منابع محدود آب باید با آموزش به کودکان شروع شود

چون منابع آب در کشوری مانند ایران بسیار محدود است باید با فرهنگ سازی صحیح به خصوص بین کودکان و نوجوانان اهمیت موضوع را بازگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، هشتمین مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان با موضوع «آب» و «آزاد» و با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان سراسر جهان با راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و آشنایی با پیامدهای ناشی از وقوع بحران آب، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و برترین‌های هشتمین مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان تهران، روز هشت دی ۱۳۹۵ با حضور مدیرعامل، معاونان، مشاوران و مدیران کانون و سفرای برخی از کشورهای شرکت کننده معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.

در بین برندگان این مسابقه و نمایشگاه بین المللی اثر هنری پرنیا شوشتری عضو نوجوان مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک خوانسار به عنوان برگزیده جشنواره بین المللی آب با موضوع آب و کشاورزی لوح تقدیر و نشان نقره دریافت کرد.

این فرصت را غنیمت شمرده و به گفتگو با این عضو هنرمند مرکز کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان شماره یک خوانسار نشستیم، در ادامه شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می کنیم؛

چشمه سار: اکنون در چه مقطعی تحصیل می کنند؟
در دوره اول متوسطه (هفتم) در حال تحصیل هستم.

2

چشمه سار: چه مدت است که در رشته نقاشی فعالیت می کنید و چه شد که به این رشته روی آوردید؟
ازکودکی به نقاشی علاقه مند بودم ولی به صورت جدی ازتابستان سال ۹۵ نقاشی را به صورت حرفه‌ای شروع کردم و در سه مسابقه شرکت کردم.
چشمه سار: مشوقان شما برای علاقمندی به این رشته چه کسانی بوده اند؟
مشوقین اصلی ام خانواده و هم چنین معصومه آزادی مدرس دانشگاه و مربی هنری مرکز بوده اند.

چشمه سار: ویژگی و مضمون اصلی اثر شما چه بود و بر چه اساس به این مسابقات راه یافت؟
آب و رونق کشاورزی که باعث لبخند وشادی مردم می شود، موضوع اصلی اثر بنده بود.

چشمه سار: سطح مسابقه چگونه بود و هنرمندان ایرانی در این مسابقات تا چه حد درخشیدند؟
با توجه به این که شرکت کنندگان از بین۳۰ کشور دنیا بودند و داوران ایرانی و خارجی قضاوت می کردند سطح مسابقات بسیار بالا بود و هنرمندان ایرانی بسیار خوش درخشیدند.

1

چشمه سار: موضوع مسابقه آب بوده است، به نظر شما مردم و به خصوص هم سن و سال های شما برای کنترل بحران آب چه نقشی می توانند ایفا کنند؟
چون منابع آب در کشوری مانند ایران بسیار محدود است باید با فرهنگ سازی صحیح به خصوص بین کودکان و نوجوانان اهمیت موضوع را بازگو کرد.

چشمه سار: آیا برنامه ای برای راه یابی به مسابقات بیشترهم دارید؟
بله پیشنهادهایی برای شرکت درمسابقات دیگر شده است که یکی از آنها مسابقات بین‌المللی صلح و دوستی است. درمسابقات هیکاری ژاپن نیز شرکت کرده ام اما هنوز نتایج آن مشخص نشده است.

4

چشمه سار: کانون پرورش فکری تا چه حد برای آموزش مفاهیمی مانند حفط و نگهداری منابع محدود آب به اعضای خود موفق بوده و چه آموزش هایی در این باره به شما و سایر اعضا داده شده است؟
کانون پرورش فکری با اطلاع رسانی و تشویق اعضای خود و شرکت دادن آن ها در چنین مسابقاتی همواره پیشقدم بوده است.

چشمه سار: برای این که مردم قدر آبی را که در اختیار دارند بدانند به غیر برنامه هایی مانند مسابقات نقاشی چه کارهای دیگری می توان انجام داد؟
باید در میان مردم فرهنگ سازی شود و این موضوع از کودکان شروع شود و در مدارس آموزش داده شود.

3

چشمه سار: برای شرکت بیشتر هنرمندان و نوجوانان خوانساری در این دست از مسابقات چه پیشنهادی دارید و چه کاری برای این موضوع می توان انجام داد؟

با پشتکار وتلاش دوستان خود راهدایت می کنم تا با شرکت دراین مسابقات برای شهرمان افتخار آفرینی کنند.

چشمه سار: و سخن آخر؟
از همه کسانی که پس از شنیدن نتایج مسابقات تبریک گفتند و از مربی ام معصومه آزادی نیز تشکر می کنم.

ما هم از شما و وقتی که در اختیار سایت و خوانندگان قرار دادید تشکر می کنیم.

گزارشگر: امیرملک مختاری

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها