چاپ این خبر
کد خبر : 67544
۱:۳۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۴
آیا خبرهای خوشی در راه است؟

سه شرکت اتکا، سردساز خودرو و ایدرو پای پروژه چاپخانه خوانسار

روز گذشته خبر برگزاری جلسه و پیگیری و رایزنی برای در اختیار قرار دادن سوله های احداثی چاپخانه خوانسار در شهرک صنعتی برای تبدیل شدن به یک بنگاه اقتصادی و اشتغالزا با سه شرکت اتکا، سردساز خودرو و ایدرو بر روی کانال علی بختیار گلپایگانی نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس قرار گرفت.

چشمه سار-سردبیر/ نزدیک به دو سال قبل بود که پرونده خبری پروژه چاپخانه خوانسار از سوی پایگاه خبری چشمه سار مطرح شد، پروژه ای که با فراز و فرودهای فراوانی همراه بود.

طی این مدت با اخذ گزارش ها و گفتگوهای مختلف از مسئولان و مردم شهرستان پیرامون این پروژه سعی شد تا اهتمام جدی مسئولان برای پیگیری این موضوع و رفع مشکلات اجرایی شدن آن و یا حداقل بهره برداری و استفاده از سوله های ساخته شده طرف توجه مسئولان شهرستان قرار گیرد.

روز گذشته خبر برگزاری جلسه و پیگیری و رایزنی برای در اختیار قرار دادن سوله های احداثی چاپخانه خوانسار در شهرک صنعتی برای تبدیل شدن به یک بنگاه اقتصادی و اشتغالزا با سه شرکت اتکا، سردساز خودرو و ایدرو بر روی کانال علی بختیار گلپایگانی نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس قرار گرفت.

خبری که پس از چندین ماه سکوت خبری درباره سرنوشت این پروژه در نوع خود می تواند نوید دهنده اتفاقات خوبی درباره آن باشد.

هر چند که هنوز خروجی و نتایج این جلسه به عموم مردم شهرستان اطلاع داده نشده است، اما تشکیل چنین جلساتی فی نفسه نشان می دهد، مسئولان برای نهایی شدن و به سرانجام رسیدن آن به عنوان مطالبه و خواست مردمی عزم جدی دارند.

اما و اگرها و گمانه زنی های مختلفی درباره این که چه توافقی بین طرفین برای بهره برداری از سوله های احداثی در شهرک صنعتی انجام شده است، وجود دارد.

بدون شک توافق با شرکت های اتکا، سردساز خودرو و ایدرو بر سر بهره برداری از چند هزار مترمربع سوله ساخته شده و جلب حمایت و سرمایه گذاری این شرکت ها در خوانسار در نوع خود می تواند یک حرکت رو به جلوی اقتصادی برای شهرستان محسوب شود.

در یک نمای کلی این سه شرکت دارای رزومه درخشان اقتصادی هستند؛
سازمان اتکا به عنوان تعاونی مصرف کارکنان نیروهای مسلح و با چند صد واحد فروشگاهی در سطح کشور به عنوان اولین و قدیمی ترین فروشگاه های زنجیره ای کشور و بزرگ ترین شبکه توزیع به خصوص در مناطق محروم و مرزی محسوب می شود و با قدمت نزدیک به نیم قرن در تولید انواع گوشت، محصولات لبنی، صنایع تبدیلی، انواع بذر، محصولات زراعی، باغی، علوفه ای و غیره به عنوان یکی از عظیم ترین قطب های اقتصادی کشور در حوزه های کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی به شمار می رود.

هم چنین شرکت صنعتی سردسازخودرو یکی از شرکت های قطعه‌ساز فعال در زمینه تولید انواع کولرخودرو است که ابتدا با شروع همکاری فنی و انتقال تکنولوژی از شرکت معتبر کره‌ای موفق شد برای اولین بار در ایران خط تولید کولـر انـواع خـودرو را راه‌اندازی نماید.

استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات مدرن ( ساخت کشورهای اروپای‌غربی ) و همچنین همکاری با صاحبان فناوری تولید محصول از کشورهای ژاپن و کره و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد ایرانی باعث شده تا امروزه این شرکت اولین تامین کننده اصلی مجموعه کولر برای گروه خودروسازی سایپا باشد

شرکت (ایدرو) مخفف سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت خوشه‌ای ایرانی است، که در زمینه سرمایه‌گذاری و مدیریت بر حوزه های انرژی، بازرگانی، استخراج معادن، کشاورزی و راه‌آهن فعالیت می کند.

این سه شرکت یاد شده از جمله شرکت های نام آور و دارای سابقه درخشان فعالیت اقتصادی هستند که توافق با هریک از آنها می تواند سرنوشت سوله های احداث شده چاپخانه خوانسار را به سرانجام خوشی مبدل کند.

قدر مسلم خوش بینی به آینده این پروژه بهتر از بدگمانی و سوء ظن است و البته امیدواری برای بهتر شدن وضعیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در شهرستان در شرایطی که هر روز شاهد افزایش مهاجرت از خوانسار هستیم بهترین دلیل برای آن است که به نتایج و خروجی این جلسات امیدوار باشیم.

به طور قطع دانستن حق مردم است و بر همین اساس مردم شهرستان نیز منتظر در اختیار قرار دادن مصوبات و نتایج این جلسه هستند تا ضمن دریافت بهتر از فعالیت ها و اقدامات مسئولان پیرامون این پروژه از اهم تصمیمات گرفته شده درباره آینده اقتصادی شهر خود مطلع شوند.

در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز نامگذاری شده است و در شرایطی که دغدغه بیشتر مسئولان جذب سرمایه گذار و رفع مشکلات اقتصادی و زیربنایی شهرستان با کمک سرمایه گذاران است باید از هر اقدامی که موجب جذب و جلب نظر سرمایه گذاران برای رونق اقتصادی شهر می شود استقبال کرد و در عین حال زمینه و شرایط در شهرستان به گونه ای رقم بخورد که سایر سرمایه گذاران از ورود به زمینه های سرمایه گذاری در خوانسار احساس امنیت کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها