چاپ این خبر
کد خبر : 70270
۱:۱۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار در گزارش سال اقتصاد مقاومتی خبر داد:

تهیه بانک اطلاعاتی از وضعیت واحدهای صنعتی تعطیل/ پیشنهاد راه اندازی واحد تولید محصولات سلولزی در خوانسار

نجاتیان گفت: بانک اطلاعاتی وضعیت واحدهای صنعتی تعطیل شامل تاریخ و مدت تعطیلی واحد، وضعیت ساختمانی و تجهیزات در اختیار و نوع کمک و مساعدتی که برای شروع کار به آن نیاز دارند است تا با پیگیری و رفع مشکل، این واحدها فعال شوند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به گزارشی از اقدامات این اداره در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار کرد: یکی از کارهای اساسی که در این باره انجام شد ارائه پیشنهاد به فرمانداری در خصوص تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان بود تا به این وسیله واحدهای تولیدی و شهرک صنعتی منطقه مورد رصد قرار گیرند.

علی نجاتیان با بیان بررسی اولیه در این زمینه گفت: طی جلساتی در فرمانداری نسبت به تبدیل بلوک شش و هفت فاز دو شهرک به مجموعه تولید مواد غذایی تصمیماتی اتخاذ شد، هم چنین در مورد محوطه ورودی و خروجی و آب شرب شهرک های صنعتی نیز تصمیماتی گرفته شد.

وی افزود: در حال حاضر درصدد بررسی وضعیت تمامی واحدهای صنعتی هستیم تا در صورت هر گونه مشکل در زمینه تامین اجتماعی، امور مالیاتی و مسائل دیگر این مشکلات رفع و به ادامه کار واحدها کمک شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار با تاکید بر تهیه بانک اطلاعاتی از وضعیت واحدهای صنعتی تعطیل تصریح کرد: این بانک اطلاعاتی شامل تاریخ و مدت تعطیلی واحد، وضعیت ساختمانی و تجهیزات در اختیار و نوع کمک و مساعدتی که برای شروع کار به آن نیاز دارند است تا با پیگیری و رفع مشکل، این واحدها فعال شوند.

وی اضافه کرد: پیگیری طرح توسعه ۲۰ هکتار از فاز دو شهرک صنعتی از طریق کمیسیون ماده ۱۳ استانداری که موجب سرمایه گذاری های جدید خواهد شد از اقدامات مهم این اداره در سال اقتصاد مقاومتی بوده است.

نجاتیان به بهرگیری و واگذاری محوطه خالی ما بین مجموعه کارخانه های نساجی هلال احمر و چاپخانه اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر این اقدامات در سال ۹۵ کلنگ زنی ناحیه صنعتی فدک در روستای رحمت آباد نیز انجام شد که در سال ۹۶ شاهد نتایج این اقدامات در حوزه تولید و صنعت در شهرستان خواهیم بود.

وی افزود: در حوزه تجارت نیز یکی از اقدامات اساسی تغییر در کیفیت عرضه نان در شهرستان بوده است که در جلسه ای با حضور مسئولان فنی حرفه ای مقرر شد تا نسبت به برگزاری دوره آموزشی ویژه نانوایان اقدام شود که با برگزاری این دوره شاهد افزایش کیفیت نان در نانوایی های شهرستان هستیم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار به پیگیری سرانه توزیع آرد نیز اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر تامین سرانه توزیع آرد یکی از موضوعات مهمی که مورد پیگیری قرار گرفته است وضعیت اتحادیه عسل بود که مدت دو سال و نیم دچار رکود شده بود که نسبت به احیای این اتحادیه نیز اقدام شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کمیسیون نظارت و تاکید بر مسئله بازرسی از واحدهای صنفی گفت: در این خصوص ماهیانه جلساتی برگزار شده است و نسبت به تصویب نرخ خدمات پرتقاضا و نصب نرخ نامه اقدام و تاکید شده است.

نجاتیان در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد وضعیت کنونی و سرنوشت چاپخانه خوانسار گفت: یکی از پیشنهادهای ما برای شروع به کار این مجموعه راه اندازی واحد تولید محصولات سلولزی بود.

وی خاطر نشان کرد: در صورت تحقق و عملیاتی شدن این پیشنهاد محصولات تولیدی آن حتی در کشورهای حوزه خلیج فارس و هم چنین دریای خزر قابل عرضه است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار تاکید کرد: در راه اندازی هر واحد تولیدی باید همه جوانب آن سنجیده شود و البته فرمانداری و نماینده شهرستان در حال پیگیری راه اندازی این واحد تولیدی هستند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص سرانجام و برآیند نشست با سه شرکت اتکا، ایدرو و سردساز خودرو درباره پروژه چاپخانه خوانسار افزود: زمینه فعالیت این سه شرکت کاملا از یکدیگر متفاوت است و در هر صورت به دلیل مسائلی از جمله مباحث زیست محیطی و آلایندگی محصولات هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها