چاپ این خبر
کد خبر : 7123
۴:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۶
سرپرست اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی خوانسار خبر داد:

کتابت سوره مبارکه ‘فجر’ در شهرستان خوانسار برگزار می شود

خبرگزاری شبستان: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوانسار از کتابت سوره مبارکه ‘فجر’ در آستانه فجر پیروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل از خبرگزاری شبستان، سعید کریمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوانسار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان از برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر وقایع انقلاب اسلامی در شهرستان خوانسار خبر داد و گفت: این نمایشگاه همزمان با ایام الله دهه فجر در نگارخانه آفرینش این شهرستان برپا می شود.

وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه مطبوعات و روزشمار انقلاب خبر داد و افزود: این نمایشگاه نیز همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در نگارخانه آفرینش این شهرستان برپا می شود.

کریمی از کتابت سوره مبارکه “فجر” به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان این شهرستان خبر داد و افزود: مراسم کتابت “۱۳ بهمن” با حضور ۳۰ خوشنویس در کانون فرهنگی هنری شماره دو خوانسار برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوانسار گفت: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوانسار و با همکاری برخی نهاد ها و سازمان های این شهرستان ، محفل ادبی شعر و قطعه ادبی با موضوع نقش شعر در پیروزی انقلاب اسلامی در ایام الله دهه مبارک فجر برگزار می شود.

وی افزود:علاقمندان می توانند آثار خود را در قالب های مختلف شعر همراه با مشخصات کامل تا “۱۰بهمن” به دبیرخانه این شب شعر ارسال کنند.

کریمی تصریح کرد: این محفل ادبی و شب شعر پنجشنبه “۱۷بهمن” و در آستانه سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسگری (ع)، در کانون فرهنگی هنری شماره دو خوانسار برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوانسار با اشاره به نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از مهم ترین مراکز دینی و فرهنگی هستند که همزمان با دهه فجر با برنامه ریزی صحیح و جامع نقش بسزائی در تبیین حقایق انقلاب اسلامی دارند.

وی افزود: همزمان با دهه فجر در ۳۶ کانون فرهنگی هنری مساجد این شهرستان جشن انقلاب اسلامی با حضور مسئولان و مردم با هدف ارتقای بصیرت و آگاهی مردم به ویژه نسل جوان از حقایق انقلاب اسلامی و دستاوردهای انقلاب برگزار می شود.

کریمی از اجرای تئاتر با موضوع انقلاب اسلامی در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه تئاتر از مهم ترین ابزارهای هنری برای انتقال افکار و اندیشه هاست، به همین منظور تئاتر انقلاب اسلامی “۲۰، ۲۱ و ۲۲ بهمن” در سالن جمعیت هلال احمر خوانسار برگزار می شود.

وی گفت: ایستگاه نقاشی و کاریکاتور با موضوع انقلاب اسلامی ویژه کودکان و نوجوانان در این شهرستان همزمان با دهه فجر در راستای شناسایی هنرمندان خردسال و آشنایی بیشتر آنها با انقلاب اسلامی برگزار می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها