چاپ این خبر
کد خبر : 7225
۶:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۷

انهدام باند کلاهبرداری ۶ میلیاردی با استفاده از کارت‌خوان مغازه‌ها

اعضای دو باند حرفه‌ای که از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان مغازه‌ها در سطح کشور به کلاهبرداری از طلافروش و صرافی‌ها می‌پرداختند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل ازایلنا: رییس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری اعضای یک باند کلاهبردار شامل یک زن و دو مرد با مراجعه به طلافروشی‌ها، فرش فروشی‌ها و صرافی‌ها در سراسر کشور از طریق دستگاه کارت خوان مغازه‌ها اقدام به کلاهبرداری از کسبه می‌کردند که به دلیل تغییر مکان سریع خود و شگرد پنهانکاری دستگیری این عده با کندی رو برو بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ سرهنگ «ستارخسروی» افزود: این افراد در استان اصفهان نیز از ۵ طلا فروشی در شهر اصفهان و ۵ طلا فروشی در شهرهای خمینی شهر، گلپایگان، لنجان، نائین و کاشان به همین روش کلاهبرداری کردند که رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

رییس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان این پلیس سرانجام مخفیگاه اعضای این باند حرفه‌ای در شهر اصفهان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه اعضای این باند شامل دو مرد و یک زن دستگیر شدند.

سرهنگ خسروی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات صورت گرفته به ۳۵ فقره کلاهبرداری به ارزش ۳ میلیارد ریال اعتراف کردند از دستگیری دو کلاهبردار حرفه‌ای دیگر خبر داد و عنوان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی همچنین در ادامه تحقیقات دو نفر دیگری که با روش مشابه در استانهای تهران، یزد، گیلان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و اصفهان اقدام به کلاهبرداری می‌کردند را نیز شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این دو نیز در اعترافات خود به چندین فقره کلاهبرداری به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند، اظهار داشت: تمامی متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

سرپرست پلیس آگاهی استان خاطر نشان کرد: تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد و هموطنانی که در سراسر کشور به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۱۱۲۱۸۴۳۳۳ تماس گرفته و از سیر مراحل رسیدگی به این پرونده و شکایتشان مطلع شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها