چاپ این خبر
کد خبر : 7253
۴:۰۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۷

دهه فجر دهه فرهنگی برای اصفهان است/ برگزاری جشنواره فیلم، شعر، جام فجر و تجلیل ازخادمان فرهنگ مکتوب در اصفهان

این جشنواره ها به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و در ایام دهه مبارک فجر در اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش واحد رصد فضای مجازی پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار)، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با تهران در اصفهان نیز برگزار می شود.

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با تهران در اصفهان نیز برگزار می شود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان این خبر گفت: اکران همزمان فیلم های جشنواره فیلم فجر بهمن ماه امسال در اصفهان صورت می گیرد و زمان آن متعاقبا اعلام می شود.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی اظهار داشت: برای اکران فیلم های جشنواره سالن سینما سپاهان در نظر گرفته شده است و فیلم های بخش مسابقه جشنواره با کیفیت دیجیتال برای تماشاگران اکران می شود. وی در خصوص تعداد فیلم هایی که قرار است در این جشنواره در اصفهان اکران شود اکران شوند گفت: در حدود ۲۰ فیلم برای این منظور در نظر گرفته شده است که اسامی آنها پس از هماهنگی با دبیرخانه اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان با همکاری وزارت کشور و استانداری اصفهان برای پنجمین سال متوالی در اصفهان برگزار می شود و هدف از این اکران ایجاد نشاط و شادابی در مردم و سهولت در دیدن فبلم ها برای مخاطبان و کم کردن هزینه های ایاب و ذهاب و آشنا شدن هنرمندان با فیلم های تولیدی سینمای ایران است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از برگزاری جشنواره استانی شعر فجر همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در اصفهان نیزخبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی اظهار داشت: این جشنواره در بخش های اندیشه های حضرت امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی، سال حماسه سیاسی و اقتصادی، اشعار آیینی و شعر با موضوع آزاد برگزار می شود.

وی افزود: قالب اشعار آزاد است و شاعران می توانند حداکثر سه قطعه شعر را که تاکنون در جشنواره دیگری شرکت نداده اند به دبیرخانه جشنواره واقع در مجتمع فرهنگی هنری صائب ارسال کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: آخرین مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره ۲۳ بهمن است.

وی افزود: آیین اختتامیه جشنواره استانی شعر فجر عصر یکشنبه ۲۷ بهمن در نگارستان امام خمینی (ره) برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی تصریح کرد: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و با همکاری موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (ره) و انجمن هماهنگی شاعران استان اصفهان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در جشنواره استانی شعر فجر از ۱۲ نفر از برگزیدگان تجلیل خواهد شد و تعدادی از شاعران درآیین اختتامیه این جشنواره به خواندن اشعار خود می پردازند.

دبیر خانه جشنواره استانی شعر فجر واقع در خیابان صائب، مجتمع فرهنگی صائب است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره۹ -۶۶۱۵۵۸۸ تماس بگیرند و یا جهت ارسال آثار خود به نشانی اینترنتی www.imam-khomeini-isf.ir. مراجعه کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز اظهار داشت: همزمان با دهه فجر از خادمان فرهنگ مکتوب در اصفهان تجلیل خواهد شد.

سیدمحمد قلمکاریان افزود: همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب با هدف ارج گذاری به تلاش پدید آورندگان کتاب در حوزه های مختلف، ارتقای سطح کیفی نشر استان، ایجاد انگیزه برای مولفان و مترجمان، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان اقشار جامعه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش نوزدهم بهمن برگزار می شود، افزود: در این همایش تمام کتاب هایی که اعلام وصول آنها از تاریخ اول مهر ۹۱ تا پایان شهریور ۹۲ است، بر اساس رده بندی توسط گروه های تخصصی قرارگرفته اند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به حوزه اصلی و مراحل داوری آثار مکتوب تصریح کرد: برگزیدگان این همایش در سه حوزه تالیف، ترجمه و تولید کتاب مورد داوری قرارگرفته اند.

قلمکاریان افزود: در جشن تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب، امسال یک هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب توسط هیات داوران، استادان حوزه و دانشگاه مورد بررسی و داوری قرار گرفته که همزمان با ایام الله دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی از ۱۰۰ نفر قدردانی می شود.

معاون اداری مالی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان نیز از برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی ورزشی با عنوان جام فجر خبر داد.

اصغر مختاری اظهار داشت: این جشنواره با عنوان یادبود شهدای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از اول تا ۲۲ بهمن به مناسبت ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره در رشته های والیبال، تنیس روی میز و دوچرخه سواری ویژه بانوان و والیبال، فوتسال، تنیس روی میز ویژه آقایان

منبع:کانون خبر اصفهان، خبرگزاری ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها