چاپ این خبر
کد خبر : 7364
۱۰:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۸
سید مسعود صفوی

شکرستان در یک مجموعه ۱۰۰ جلدی خواندنی می‌شود

مدیر مرکز مطالعات و انیمیشن حوزه هنری از نگارش مجموعه ۱۰۰ جلدی شکرستان توسط این مرکز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل از دانا، سید مسعود صفوی که تهیه کنندگی مجموعه انیمیشن شکرستان را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد، با اعلام این خبر گفت: نگارش این مجموعه ۱۰۰ جلدی از ابتدای سال ۹۲ آغاز شده و پیش بینی می‌شود نگارش آن تا پایان امسال ادامه داشته باشد.

صفوی ادامه داد: در صدد آن هستیم تا این مجموعه در نمایشگاه کتاب سال ۹۳ عرضه شود.

وی با بیان اینکه شیوه نگارش خاصی برای مخاطب کودک در این مجموعه لحاظ شده است، افزود: هر جلد از این کتاب درباره یکی از قسمت‌های شکرستان است که در ۲۴ صفحه به چاپ می‌رسد و ممکن است هر جلد با DVD داستان هر کتاب عرضه شود که در حال بررسی این موضوع هستیم.

مدیر مرکز انیمیشن حوزه هنری با بیان اینکه متن ۳۵ کتاب از این مجموعه۱۰۰ جلدی تا کنون نوشته شده است، خاطر نشان کرد: متون نوشته شده در فرآیند تولید این مجموعه  توسط شورای نویسندگان سه مرتبه بازبینی می‌شوند تا نگارش مجموعه کتاب‌های شکرستان به بهترین شکل انجام شود.

صفوی که دبیری این مجموعه را به عهده دارد، عوامل تولید و گردآورنده مجموعه کتاب‌های شکرستان را این طور معرفی کرد: حسین صافی مدیر هنری، الناز بهنام دبیر اجرایی ومدیر محتوایی، سید جواد رهنما ویراستار محتوایی، مرتضی نائیجی گرافیست و پیام ابراهیمی، محمد برآبادی، مجید راستی، سروش چیت ساز، وحید پور افتخاری، سید جواد رهنما، سولماز خواجه وند، سهیلا کاویانی و لیلا معظمی شورای نویسندگان این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

صفوی در پایان یادآور شد، مجموعه کتاب‌های شکرستان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ خواهد رسید.

مجموعه انیمیشن شکرستان به کارگردانی بابک نظری و سعید ضامنی و تهیه کنندگی مسعود صفوی در مرکز انیمیشن حوزه هنری تولید و از شبکه دو سیما پخش شد. داستان‌های این مجموعه با بیش از ۱۸۰ شخصیت در یک شهر قدیمی و خیالی روی می‌داد که با استقبال مخاطبان زیادی روبرو شد.

انیمیشن شکرستان در هر قسمت دارای داستانی مجزا بود که شخصیت ها بنا به نیازهای دراماتیک هر قصه، در هر قسمت نقشی متفاوت برعهده می گرفتند. قصه‌های این انیمیشن بر اساس داستان‌ها، ضرب المثل‌ها و قصه‌های قدیمی و عامیانه ایرانی-شرقی انتخاب و سپس با رویکردی مدرن و به روز به رشته تحریر در آمدند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها