چاپ این خبر
کد خبر : 74477
۱:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۳/۵

سند ۲۰۳۰ سبک زندگی جامعه را هدف قرار داده است/ هدف ترامپ از سفر به عربستان تشکیل ناتوی عربی ـ آمریکایی بود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۹۰ درصد مفاد سند ۲۰۳۰ صحیح است، اما ۱۰ درصد باقیمانده آن مهم است که سبک زندگی جامعه را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی با بازخوانی فرمایشات امام خمینی(ره) در خصوص دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی، گفت: سخنان امام راحل، موضع‌گیری‌های شخصی نبود که تاریخ‌مصرف داشته باشد، بلکه امروز نیز باید در حوزه‌های مختلف از آنها بهره گرفت.

وی اضافه  کرد: در سفر اخیر ترامپ به عربستان، ناتوی عربی ـ آمریکایی متشکل از آمریکا، اسرائیل و حکومت‌های فاسد منطقه را با عنوان «ارتش متحد علیه ایران» طرح‌ریزی کردند که هدف آنها، ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: آمریکا، تاکنون به این صراحت علیه ایران تهدید نظامی نداشته، اما این سفر سبب ایجاد چنین تصمیمی از سوی استکبار شده است، هرچند دشمنان انقلاب هیچ غلطی نمی‌کنند، اما وظیفه ما است تا آمریکا و دشمنان انقلاب را بشناسیم، بعضی به غرب و آمریکا خوش‌بین هستند، درحالی‌که ذات آنها چیزی جز دشمنی با اسلام ناب محمدی(ص) نیست.

هرچه انعطاف بیشتری نشان دهیم، جرأت جنگ‌افروزی دشمن بیشتر می‌شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دشمنان برای هیچ ملتی حق حیات قائل نیستند و هرچه در مقابل آمریکا و استکبار بیشتر انعطاف نشان دهیم، جرأت پیدا می‌کند که جنگ‌افروزی کند، اگر دشمن ببیند ملت‌ها ضعف نشان می‌دهند، در پی تجاوز به سرزمین و از بین بردن آنها می‌افتد.

وی افزود: اگر به فرمایش قرآن کریم، همیشه برای مقابله با توطئه دشمنان آماده و مهیا باشیم، هرگز این اجازه را به خود نمی‌دهند که ملت یا حکومتی را تهدید کرده و به فکر تجاوز به آب ‌و خاک آن کشور بیفتند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: در دهه گذشته در ۱۲۰ کشور جهان پرچم آمریکا به‌عنوان سنبل استکبار به آتش کشیده شد، درحالی‌که حدود ۴۰ سال پیش این حرکت با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آغاز شد.

وی با اشاره به سند ۲۰۳۰ و ابعاد مختلف آن، متذکر شد: انقلاب اسلامی آمد تا سرنوشت ایران و جهان را تغییر دهد و نوای «لا اله الا الله» در اقصی نقاط جان به گوش برسد، انقلاب برای تعیین تکلیف خودمان برای مملکت شکل گرفت تا به‌عنوان الگو برای دیگر ملت‌ها مطرح باشیم، اما امروز بعد از گذشت حدود ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، غرب و دیگر جوامع می‌خواهند برای ما تعیین تکلیف کرده و از این طریق، سیاست نفوذ را اجرا کنند.

سند ۲۰۳۰، سبک زندگی جامعه را هدف قرار داده

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: دشمن در پی آن است که سبک زندگی و سبک آموزش جدیدی برای ما تجویز کنند، اگر قرار بود، قرارداد فرهنگی امضا کنیم، پس چرا برای فرهنگ انقلابی این‌قدر شهید دادیم؟ ۹۰ درصد مفاد سند ۲۰۳۰، صحیح بوده، اما ۱۰ درصد باقیمانده آن سبک و زندگی جامعه را هدف قرار داده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها