چاپ این خبر
کد خبر : 7618
۹:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم زنگ انقلاب:

وظیفه نسل امروز شناختن توطئه­ ها و روش ­های دشمنان است

هنوز انسان های شلاق خورده و زجرکشیده انقلاب وجود دارند و این شاهدی است برای شما نسل سومی ها که از آنها عبرت بگیرید و با تحصیل خود در صحنه انقلاب در دفاع از آرمان ها و اهداف انقلاب کوشا باشید.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل از صاحب نیوز، مراسم زنگ گلبانگ انقلاب با حضور فرماندار اصفهان و مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و جمعی از مسوولین استان در دبیرستان دخترانه بهشت آیین برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم با بیان این که وظیفه نسل امروز شناختن توطئه ها و روش های دشمنان است؛ گفت: ما برای بقای جمهوری اسلامی ایران چه کرده ایم؟ برای اطاعت از رهبری وظیفه ما چیست؟ برای پیروی از اهداف انقلاب چه کرده ایم؟
سید مجید عاملیان افزود: با گسست نسل ها فرهنگ و اعتبار یک ملت از دست می رود. مسبب شکاف بین نسل ها خود ما هستیم . مانباید به گونه ای عمل کنیم تا نسل امروزی شیوه های زندگی بیگانگان را در پیش بگیرند.

وی ادامه داد: شما باید فرهنگ پیروزی خون بر شمشیر را بدانید و بشناسید و از تاثیر الگویی مانند انقلاب واقف شوید. شما باید حضور ننگین مستشاران نظامی آمریکایی و انگلیسی را در این کشور حس کرده باشید.

عاملیان با اشاره به سخن میشل فوکو« انقلاب اسلامی دمیدن روح زندگی در جهان امروز بود»،اظهار داشت: ملت ایران چون در این اقیانوس پیروزی غرق شده اند، قدر و ارزش آن را کمتر می دانند.
وی بیان کرد: در زمان رژیم منحوس پهلوی در ایران یک دانش آموز المپیادی وجود نداشت و اکنون در ایران ۴۰۰ جوان المپیاد جهانی داریم و کشورهای دیگر اذعان دارند که پیشرفت ایران از متوسط جهانی بالاتر است. نگاه کنید جوانان ایرانی با چه سرعتی در حال پیشرفت هستند.

عاملیان افزود: در آن زمان رزم آرا نخست وزیر وقت در مجلس عنوان کرده بود که یک ایرانی نمی تواند حتی یک دسته آفتابه بسازد و این گونه نیروی جوان ایرانی را ذلیل و خوار می دانستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان این که امروز در کشور ایران مشکلات زیادی وجود دارد و ممکن است انحرافاتی داشته باشیم؛ عنوان کرد: افرادی که به این انحرافات دامن می زنند همان شاخه های پوسیده، خشکیده و میوه های گندیده رژیم منفور پهلوی هستند که به این انحرافات دامن می زنند.

امروز انقلاب چشم انتظار جوان هایی مانند شماست
عاملیان با بیان این که نسل اول و دوم انقلاب وظیفه خودشان را انجام دادند؛ گفت: شاهد آن این همه شهید و مجروح است و امروز انقلاب چشم انتظار جوان هایی مانند شماست.

وی گفت: هنوز انسان های شلاق خورده و زجرکشیده انقلاب وجود دارند و این شاهدی است برای شما نسل سومی ها که از آنها عبرت بگیرید و با تحصیل خود در صحنه انقلاب در دفاع از آرمان ها و اهداف انقلاب کوشا باشید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: در زمان رژیم منحوس پهلوی من یک دانش آموز بودم و پدرم جزو مسوولین حفاظت در شهر اصفهان بود. من در آن سن نوجوانی شاهد جنایت های رژیم شاهنشاهی بودم.

عاملیان با بیان این که آن روزها خیابان میر محل زندگی مستشاران آمریکایی بود؛ اظهار داشت: در آن هنگام غروب که می شد هیچ کس نمی توانست از این خیابان گذر کند، چون با رفتار خبیسانه آمریکایی ها روبرو می شد.

وی گفت: در فیش های حقوقی مستشاران آمریکایی «حق توحش» درج شده بود و این به معنی این بود که ایرانی ها وحشی هستند و شما می توانید با آنها برخورد کنید.

عاملیان افزود: در آن زمان بر سر در ورودی یک سینما در آبادان نوشته شده بود،«ورود سگ و ایرانی ممنوع» نگاه کنید، برخورد آنها با ما با این که در کشور ایران زندگی می کردند چه بوده است؟!!
گفتنی است: در این مراسم چند سرود هماهنگ توسط دانش آموزان همراه به پرچم های برافراشته در دست هایشان سروه شد که زیبایی این مراسم را دوچندان کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها