چاپ این خبر
کد خبر : 76421
۳:۳۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
نماینده و سرپرست جذب و پذیرش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان؛

ایده های برگزیده همایش ایده شو کسب و کار فردای من وارد مرکز رشد و خلاقیت می شوند

خدابنده گفت: ایده پرداز باید بداند که طرحش چه نتیجه ای دارد و مشتری آن چه افرادی هستند و بازار هدف ایده کجا قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، نماینده و سرپرست جذب و پذیرش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در همایش که پیش از ظهر امروز در دانشگاه پیام نور خوانسار برگزار شد با اشاره به لزوم جسارت در ارائه و پرداخت ایده های نو اظهار کرد: ما به این دسته از افراد نوآور، ایده پردازان جسور می گوییم، افرادی که با جسارت توانایی ارائه ایده خود را دارند.

خدابنده با بیان این که چطور می توان یک ایده نو را تبدیل به کسب و کار کرد گفت: یک ایده برای پیشرفت نیاز به پروراندن دارد و زمانی که ایده پرورش یافت مسیرهای کوتاه تری را برای تجاری سازی طی خواهد کرد.

وی افزود: برخی از ایده پردازان ترس از دزدیده شدن ایده خود دارند در حالی که برای تبدیل شدن یک ایده و رسیدن آن به مرحله تجاری سازی مراحل متعدد و مختلفی وجود دارد که همین مسئله مانع دزیده شدن طرح و ایده نو می شود.

سرپرست جذب و پذیرش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با تاکید بر این که ایده دهنده باید به سوالات مختلفی برای پروراندن ایده و طرح نوآورانه خود پاسخ دهد تصریح کرد: ایده پرداز باید بداند که طرحش چه نتیجه ای دارد و مشتری آن چه افرادی هستند و بازار هدف ایده کجا قرار دارد.

وی اضافه کرد: پنج نفر از برگزیدگان این همایش به طور مستقیم وارد مرکز رشد و خلاقیت خواهند شد و می توانند از خدمات مرکز استفاده کنند.

– خوانسار شهری قانون مدار است
در بخش دیگری از این همایش معاون فرماندار خوانسار با اشاره به قابلیت های طبیعی و به ویژه وجود بزرگان علمی و دینی در تاریخ خوانسار اظهار کرد: ستارگان دینی و علمی خوانسارسرمایه های ارزشمند تاریخی هستند که در کنار دیگر نام آورانی چون استاد یداله کابلی خوانساری و جواد ظریف خوانساری از افتخارات خواسار محسوب می شوند.

عبداله صانعی با بیان این که خوانساری ها در حوزه فناوری و تکنولوژی های روز نیز آمار موفقیت بالایی دارند گفت: خوانسار شهری قانون مدار است و مردم آن از قانون مندترین شهروندان هستند، به طوری که آمار ندامتگاه آن در ۱۰ سال گذشته از حضور زندانیان با اصالت خوانساری صفر بوده است.

در ادامه این همایش ۱۲ ایده برگزیده درمرحله مقدماتی به رقابت پرداختند و مورد داوری قرار گرفتند و در انتها پنج ایده به عنوان ایده های برگزیده شهرک علمی تحقیقاتی معرفی شدند.

نیره قهرمان با ایده شخصی سازی نرم افزارهای آموزش مجازی بر اساس حالات پلک زدن، جواد جوادی با ایده تغییر اتوماتیک چراغ نور بالای خودرو به وسیله مادون قرمز، سمیرا صالحیان با ایده آموزش مهارت ها به صورت نکته و ترفند، مهناز سادات عظیمی با ایده فروشگاه محله در منزل و محمد تقی حاجی علی با ایده پارک توریستی به عنوان ایده های برگزیده انتخاب و معرفی شدند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها