چاپ این خبر
کد خبر : 76512
۲:۳۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
گفتگوی اختصاصی با مدیر تنها مدرسه صدرا غرب استان؛

تقاضای حوزهای علمیه برای پذیرش فارغ التحصیلان مدارس صدرا/ ظرفیت محدود است، خانواده ها زودتر اقدام کنند

دانش آموزانی که در محیط مدارس صدرا تحصیل می کنند به طور عمده از آرامش خوب روحی برخوردار هستند و آینده شغلی خود را تا حد زیادی می توانند رقم بزنند و در مراکز دانشگاهی از جمله دانشگاه علوم رضوی و حوزه های علمیه قادر به ادامه تحصیل بوده و از نظر بنیه علمی قوی هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، فعالیت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا چند سالی است که در کشور ما باب شده است، این مدارس با فراهم کردن محیطی دینی همراه با همان شور و نشاط دانش اموزی که در سایر مدارس حاکم است، دروس اختصاصی و ویژه ای را در کنار سایر دورس علوم انسانی به دانش آموزان ارائه می کند که با آموزش مباحث تربیتی و اخلاقی زمینه رشد معنوی و اخلاقی در محیطی سالم و صمیمی را برای دانش آموز فراهم می کند.

از آنجایی که هنوز مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا به ویژه در شهرستان خواسار برای بیشتر دانش آموزان و خانواده ها شناخته شده نیست و با توجه به زمان ثبت نام مدارس، طی مصاحبه ای با مدیر دبیرستان پسرانه علوم و معارف اسلامی صدرا از ویژگی های این دست از مدارس و امتیازات تحصیل در آنها برای آشنایی و آگاهی بیشتر خانواده ها و نوجوانان علاقمند جویا شدیم.

محمدجواد قیصری که مدت یک سال است در دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در حال خدمت به دانش آموزان خوانساری است از تحصیل در مدارس صدرا برایمان می گوید، در ادامه شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می کنیم؛

چشمه سار: این دبیرستان چند سال است که تاسیس شده و هم اکنون چند دانش آموز در آن تحصیل می کنند؟
دبیرستان صدرای خوانسار مدت پنج الی شش سال است که از زمان تاسیس آن می گذرد.
در سال تحصیلی که پشت سر گذاشتیم تعداد ۱۲ نفر در پایه چهارم، ۱۱ نفر در پایه سوم و تعداد شش نفر نیز در پایه دهم تحصیل می کردند و هم اکنون نیز آماده پذیرش ۳۰ دانش آموز هستیم.

چشمه سار: مدرسه صدرا از چه ویژگی هایی برخوردار است و مدیریت در این مدرسه را چگونه ارزیابی می کنید ؟
تحصیل در این مدارس ویژگی های خاصی دارد و دانش آموزان در کنار دورس علوم انسانی، دروس اختصاصی ویژه ای شامل دروس تربیتی، اخلاقی و معارف نیز مطالعه می کنند. دانش آموزانی که در محیط مدارس صدرا تحصیل می کنند به طور عمده از آرامش خوب روحی برخوردار هستند و آینده شغلی خود را تا حد زیادی می توانند رقم بزنند و در مراکز دانشگاهی از جمله دانشگاه علوم رضوی و حوزه های علمیه قادر به ادامه تحصیل هستند و از نظر بنیه علمی قوی می باشند.

چشمه سار: لطفا در خصوص رشته علوم و معارف اسلامی و جایگاه آن در نظام آموزشی و شهرستان خوانسار توضیح دهید؟
یکی از شرایط پذیرش این مدارس آن است که دانش اموز از نظر اخلاقی و انضباطی باید شاخص باشد و به لحاظ معدل نیز مدارس صدرا نمرات بالای ۱۸ را جذب می کنند، که در باره شرط معدل مدرسه صدرای خوانسار برای جذب بیشتر دانش اموزان با اخلاق و انضباط این شرط را اعمال نمی کند.
از امتیازات این مدراس آن است که ۱۰۰ درصد فارغ الحصیلان مدارس صدرا در دانشگاه ها و مراکز علمی و حوزه های علمیه جذب شده و موفق به ادامه تحصیل شده اند.

چشمه سار: برنامه های فرهنگی و پرورشی و پژوهشی دبیرستان به چه نحو است و تا کنون چه کارهایی را انجام داده اید ؟
در طول سال تحصیلی طی اردوی زیارتی که با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی انجام شد تمام دانش آموزان به مشهد مقدس اعزام شدند و مهمان آستان قدس رضوی بودند و از اماکن تفریحی و موزه آستان و موزه علوم قرآنی بازدید به عمل آوردند.

در زمینه علمی نیز برای دانش آموزان سال چهارم، پنج نبت آزمون کنکور آزمایشی به صورت رایگان برگزار می شود و برای شرکت کنندگان در این آزمون ها کارنامه صادر خواهد شد.

هم چنین وب سایت مدارس صدرا نیز به عنوان منبع کمک آموزشی در دروس مختلف به همراه مشاورانی که در این سایت فعال هستند به دانش آموزان معرفی شده تا دانش آموزان سوالات خود را از طریق سایت مذکور ارائه کنند.

چشمه سار: در خصوص معرفی رشته و مدرسه و جذب دانش آموزان شایسته چه اقداماتی را انجام داده اید ؟ و برنامه های شما چیست ؟
به طور کل مدارس صدرا در کشور و استان ضمن برگزاری آزمون ورودی اقدام به جذب دانش آموزان شایسته می کنند در خوانسار به دلیل این که هنوز این دبیرستان معرفی نشده است استقبال آن گونه که مدنظر بوده هنوز صورت نگرفته است و بر همین اساس نیاز به آزمون ورودی نبوده و تنها مصاحبه ای از دانش آموز و خانواده وی در بدو ورود به مدرسه انجام می شود.

برای سال تحصیلی جدید با پیگیری های انجام شده مسئولان، موضوع اسکان، خوابگاه و غذا دانش آموزان پذیرش شده از شهرستان های غرب استان نیز انجام می شود و در پایه دهم این جذب انجام خواهد شد و در صورتی که از حد نصاب ۳۰ نفر نیز تعداد متقاضیان بیشتر شود آزمون ورودی برگزار خواهد شد.

امیدواریم که از شهرهای همجوار نیز استقبال خوبی از مدرسه صدرا صورت پذیرد.


چشمه سار: به نظر شما بزرگترین ویژگی منحصربفرد مدارس صدرا، چیست؟
دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل می کنند به طور عمده خود ساخته می شون و تاثیر فراوانی روی اطرافیان، خانواده و دوستان خود می گذارند. این دانش آموزان مانند سایر دانش آموزان قادر به ادامه تحصیل در تمام دانشگاه ها و در کنار آن در حوزه های علمیه سراسر کشور هستند و اکنون برای جذب دانش آموزان سال آخر و فارغ التحصیلان این مدرسه درخواست و تقاضاهایی از حوزه های علمیه داشته ایم.

امیدواریم که حوزه های علمیه شهرستان نیز نسبت به جذب این دانش آموزان به عنوان طلبه پیشگام باشند.

چشمه سار: آیا مدرسه صدرا کمبود یا نیاز ویژه ای نیز دارد؟
پیش از این هم در خصوص تغییر مکان مدرسه به یک فضای آموزشی نوساز مطالبی با مسئولان در میان گذاشته شده است و امیدواریم و تقاضای این مسئله را داریم که مکان مدرسه به فضای آموزشی تازه ساز انتقال یابد چرا که امسال از شهرهای هم جوار نیز متقاضی ثبت نام وجود دارد.

چشمه سار: در پایان اگر مطلب خاصی را مد نظر دارید ، بیان بفرمایید؟
در پایان ضمن تشکر از مسئولان و افرادی که در راه اندازی مدرسه صدرا در شهرستان همکاری داشته اند از خانواده ها این تقاضا را داریم که از ظرفیتی که در بین شهرهای غرب استان برای خوانسار ایجاد شده است استفاده کنند و فرزندان خود را در دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا ثبت نام نمایند و آنها را در محیط سالم و صمیمی و دوستانه مدارس صدرا قرار دهند.

دانش آموزان و خانواده های علاقمند در شهرستان و هم چنین شهرهای همجوار برای ثبت نام در مدرسه صدرا می توانند روزهای دوشنبه و چهارشنبه به آدرس خوانسار خیابان شهید رجایی کوچه شهید افاضلی دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۰۳۱۵۷۷۷۳۶۶۶ تماس حاصل نمایند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها