چاپ این خبر
کد خبر : 76742
۲:۱۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
در همایش ارتقاء فرهنگ ترافیک خوانسار مطرح شد؛

مدیریت جامع ترافیک شهری، راه برون رفت از بحران ترافیک

سرهنگ جان نثار گفت: وجود ادارات اصلی و مراکز درمانی در هسته اصلی شهر از دیگر دلایل ترافیک در سطح این منطقه محسوب می شود و مدیریت جامع شهری برای برون رفت از مسئله ترافیک نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، جانشین پلیس راهور استان اصفهان در همایش ارتقاء فرهنگ ترافیک که پیش از ظهر امروز در سالن هلال احمر ابن شهرستان برگزار شد با اشاره به کاهش ۲۰۰ درصدی آمار تصادفات فوتی خوانسار اظهار کرد: آمارهای مختلفی در خصوص تصادفات منتشر شده است که بخشی از این آمارها نشان می دهد تصادفات و کشته های آن هفت درصد تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در سطح جهانی از هر ۱۰۰ مجروح تصادفات یک نفر فوت می شود، اما این رقم در ایران از هر ۱۰ نفر یک مورد است.

سرهنگ علیرضا جان نثار با بیان علل وقوع تصادفات در کشور گفت: بخشی از دلایل تصادفات مربوط به فرسودگی معابر است و در شهرستان خوانسار افزایش تردد خودرو گردشگران و مسافران در ایام خاص مذهبی و تعطیلات یکی از دلایل افزایش بار ترافیکی است.

وی اضافه کرد: وجود ادارات اصلی و مراکز درمانی در هسته اصلی شهر از دیگر دلایل ترافیک در سطح این منطقه محسوب می شود و مدیریت جامع شهری برای برون رفت از مسئله ترافیک نیاز است.

جانشین پلیس راهور استان اصفهان با تاکید بر وظیفه اصلی پلیس در حفظ امنیت ترافیک شهر تصریح کرد: برای رفع بحران ترافیک باید مدیریت جامع ترافیک شهری وجود داشته باشد.

وی افزود: علل فرهنگی بروز تصادفات را باید در آموزش ناکافی و نادیده گرفتن وجدان اجتماعی جستجو کرد، به ویژه آن که ما قبل از ایجاد فرهنگ ترافیک اقدام به استفاده از اتومبیل کرده ایم و از فرهنگ سازی و تربیت اجتماعی غافل شده ایم.

سرهنگ جان نثار از کاهش آمار تصادفات از سال ۹۰با اعمال قوانین بازدارنده خبر داد و افزود: آمار تصادفات سالانه ما ۱۶ هزار مورد است که باید کمتر شود.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ سه درصد کاهش تصادفات جرحی را داشته ایم و ۱۲ درصد نیز کاهش تصادفات فوتی را شاهد بوده ایم که ۴۶ درصد تصادفات فوتی مربوط به موتورسواران بوده است.

جانشین پلیس راهور استان از انجام اقدامات فرهنگی توسط پلیس راهور نیز خبر داد و افزود: برگزاری پویش مردمی، استفاده از پلیس های افتخاری، اجرای طرح داور ترافیک، ایجاد ایستگاه های امنیت و سلامت در جاده ها، طراحی نرم افزار اعلام نقاط حادثه خیز، برگزاری کارناوال های ترافیکی و آموزش همگانی در مساجد، مدارس، اتحادیه ها و صنوف بخشی از این اقدامات فرهنگی بوده است.

– رفع برخی سد معبرها نیازمند کار فرهنگی و اجتماعی است
معاون فرماندار خوانسار در این همایش با اشاره به کار کیفی نیروی انتظامی در کنار کمبودهای کمی که وجود دارد اظهار کرد: نگاه های تخصصی وجود دارد که می طلبد یک تعریف کلی از نیروی انتظامی داشته باشیم، ارگانی که از بدو تولد تا انتهای حیات انسان نقش پررنگی دارد.

عبداله صانعی با بیان بعد نظارت، انتظام بخشی و اعمال قانون توسط پلیس گفت: نیروی انتظامی در هر سطح و بخشی وارد شده است عالی و موفق عمل کرده است.

وی افزود: شهرستان خوانسار از نظر زیرساخت ها و کالبد شهری و باغشهر بودن آن یک شهر ارگانیک است که امکان کور شدن برخی معابر در آن وجود دارد و همین نکته نیز مستلزم همت، وفاق و اتحاد و انسجام عوامل تسهیل کننده ترافیک در شهر بوده که مصادیق این اتحاد و انسجام فراوان است.

معاون فرماندار وجود برخی سد معبرها و یا استفاده نکردن از پارکینگ عمومی را نیازمند کار فرهنگی و اجتماعی دانست و اظهار امیدواری کرد: این آسیب ها و تصادفات با اعمال مصوبات مناسبی که در شورای ترافیک به تصویب رسیده است باعث کاهش تصادفات شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها