چاپ این خبر
کد خبر : 7681
۵:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
در مراسم نواختن زنگ انقلاب گفته شد:

عامل اصلی دشمنی با نظام جمهوری اسلامی محتوای فکری، اندیشه ها و آرمان های این انقلاب است

ارائه اندیشه ولایت فقیه خط بطلانی بر تمامی تلاش های جوامع غربی به تسلط بر کشورها و انسان ها و منابع ایشان است و خطر جدی بر مسیر نظام های غربی تلقی می شود و این عامل اصلی برای دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار)، همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) زنگ انقلاب در تمامی مدارس شهرستان خوانسار نواخته شد.

این مراسم به شکل نمادین با حضور مسئولیت و روسای ادارات و نهاد های دولتی شهرستان در دبیرستان دخترانه عفاف شهرستان خوانسار برگزار شد.در این مراسم امام جمعه شهرستان، اعضا شورای شهر، فرماندار، شهردار، رئیس آموزش و پروش، فرمانده سپاه ناحیه خوانسار، اولیا و مربیان و دانش آموزان حضور داشتند.

پور احمدی فرماندارشهرستان در این مراسم اظهار داشت:علت وقوع انقلاب اسلامی را به دو صورت می توان بررسی نمود یکی به لحاظ شکلی، یعنی انجام ظلم ها، بی عدالتی ها، دیکتاتوری ها، خودکامگی ها و از همه مهم تر تضعیف استقلال و آزادی ایران در طول سال ها خصوصا صد سال منتهی به وقوع انقلاب اسلامی، خود دلیل موجهی برای مردم بود که برای اصلاح  امور قیام و انقلاب کنند. اما مهمتر از این موضوع، وقوع انقلاب به لحاظ محتوایی بود.

وی افزود: انسان یک موجود پیچیده است که صاحب نعمت عقل، خرد و فکر است و در عین حال به صورت اجتماعی نیازهای خود را برآورده می کند به همین دلیل نیاز دارد که برای اجتماع و جامعه خود یک نظام و سبک اداره کردن امور فراهم کند به همین دلیل در طول تاریخ جوامع، حکومت ها، کشورها و مکتب های مختلف حکومت داری به وجود آمد از طرفی شالوده تمامی شکل گیری نظام ها یا بر مبنای انسان محوری و یا خدا محوری می باشد که خصوصا پس از رنسانس و بالاخص با وقوع انقلاب صنعتی فرانسه تئوری های مختلف در حوزه انسان و جامعه شناختی با محوریت انسان به صورت مکتب های حکومت داری شکل گرفت از طرفی در ایران قریب به بیش از دوهزار سال سبک و سیاق جامعه بر مبنای فرد محوری، دیکتاتوری و سلطنتی بوده و تمامی مسائل کشور به یک فرد ختم می شده است.

پوراحمدی گفت: حضرت امام خمینی(ره) با بهره گیری از اندیشه اسلامی و تعالیم الهی و استخراج نص صریح قرآن، روایات و احادیث و از طرفی با توجه به نیازهای روز جامعه تفکر ولایت فقیه و اندیشه جمهوری اسلامی را معرفی کرد و این اندیشه که بر پایه خدامحوری و بر مبنای مردم سالاری است به عنوان یک نظام جامع کشور داری کاملا در تعارض با مکاتب انسان محوری است.

فرماندار افزود: ارائه این اندیشه یعنی خط بطلانی بر تمامی تلاش های جوامع غربی به تسلط بر کشورها و انسان ها و منابع ایشان و لذا تشکیل نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک خطر جدی بر مسیر نظام های غربی تلقی می شود و این عامل اصلی برای دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها