چاپ این خبر
کد خبر : 76838
۱۱:۳۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

متن بیانیه سازمان بسیج جامعه زنان به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف

امروز مقاومت در مقابل بی حجابی به درون مرزها و خاک دولت های استعمارگری که خود بانیان و مروجان بی حیایی و برنامه ریزان بی عفتی بودند کشیده شده است و شاهد جوشش گسترده و فراگیر زنان در دفاع از حجاب و حیا و عفاف در جهان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، سازمان بسیج جامعه زنان استان اصفهان، با انتشار بیانیه ای از تمام همشهریان عزیز به ویژه بانوان و دختران استان برای حضور هر چه پرشورتر در تجمع صیانت از حریم خانواده دعوت می کند.
متن بیانیه به شرح زیر می باشد؛
بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه بسج جامعه زنان استان اصفهان به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ؛
۲۱ تیر ۱۳۱۹ آغازی دیگر در راه مبارزه و مقاومت در مقابل هجمه به کیان فرهنگ اسلامی ایران عزیز و حرکت مزبوحانه آمیخته به دیکتاتوری و خشونت در ترویج بی بندوباری و اباحه گری است.

بیش از هشتاد سال از روزی که رضاخان دیکتاتور پلید و نوکر اجانب، مسجد گوهرشاد این خانه خدا را به توپ بست و معترضان به بی حجابی را به خاک و خون کشید می گذرد و امروز بیش از هر روز شاهد به بار نشستن خون آن مظلومان و جهانی شدن آرمان آن انسان های والا هستیم.
امروز مقاومت در مقابل بی حجابی به درون مرزها و خاک دولت های استعمارگری که خود بانیان و مروجان بی حیایی و برنامه ریزان بی عفتی بودند کشیده شده است و شاهد جوشش گسترده و فراگیر زنان در دفاع از حجاب و حیا و عفاف در جهان هستیم.

برخورد محدودکننده کشورها لاییک با حجاب زن مسلمان نشان میدهد که غرب چیزی فراتر از یک رفتار دینی از حجاب به مشامش می رسد و آن زیر سوال بردن ساختار و حاکمیت نظام لیبرال سرمایه داری در این کشورها است مستکبران هر چند آموزه های الهی را باور ندارند لکن به تجربه دریافته اند که اگر در جامعه اسلامی حیا و غیرت از میان برود ایمان هم از بین می رود و عزت و کرامت آن جامعه پایمال می شود و آن ملت به جمعی حقیر و ذلت پذیر مبدل خواهد شد که به راحتی می تواند سلطه خود را بر آن تحمیل نمایند.

دشمنان ما سالهاست در تلاشند حجاب و پوشش را به صورت یک امر ضد ارزش و مخالف با آزادی زنان معرفی کنند و این درحالی است که حجاب برای زن مجوز ورود به اجتماع است تا با در امان ماندن از دام های هوس آلود برخی مردان مریض دل ، هم شخصیت اصیل الهی و انسانی خود را مصون نگه دارد و همه جامعه را مشحون از رایحه حیات بخش حیا، عفاف و حجاب سازد. در آستانه سالگرد ۲۱ تیر ماه که از یک سو یادآور خاطره تلخ تهاجم طاغوت علیه حجاب و عفاف زن مسلمان ایرانی است و از سوی دیگر یادآور ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مقابل توطئه ها است، تاکید می کنیم به زنان نخبه فرهنگی ایران اسلامی فرض است که طبق فرمایشات مقام عظمای ولایت به نقد تفکر دنیای غرب نسبت به زن، نگاهی که از یک طرف ابزاری و جنسی است و کرامت انسانی او را خدشه دار می کنند و از طرفی زن محوری که نابودکننده خانواده است و نگرش انقلاب اسلامی به زن که نه مبتنی بر نگاه متحجرانه به او، نه نگرش زن محور و نه نگرش ابزاری به زن است را به عنوان نقش الگویی به جامعه جهانی معرفی نمایند.

امور زنان و خانواده موضوعی است که نمی توان به راحتی از آن گذشت چرا که هویت هر زن و دختر، هویت هر مرد و پسر، هویت هر کودک و نسل آینده و آرامش و امنیت در خانواده و صلاح و فساد در جامعه همه به آن مرتبط است، لذا از معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری می خواهیم با توجه به قوانین مترقی اسلام و نگرش انقلاب اسلامی به کرامت و ارزش انسانی زن ، به دور از هرگونه هیاهو و جنجال سیاسی با استفاده از کارشناسان مذهبی حوزه و دانشگاه آسیب هایی که به سلامت و تحکیم بنیان خانواده ایران اسلامی را تهدید می کند، شناسایی و با برنامه ریزی صحیح اجرا نمایند.

لازم است مسئولین نسبت به تلاش سردمداران جهانی برای ایجاد یک نظام تربیتی هماهنگ و نفوذ فرهنگی دقت و توجه ویژه نموده و به سیل خانمان سوز فرهنگ برهنگی و بی عفتی که تلاش دارد با نام توسعه پایدار در قالب سندهای بین المللی یونسکو از جمله سند ۲۰۳۰ در راستای اهداف مبتنی بر جهانی سازی از طریق برنامه آموزش های مشترک عمومی ارزش های لیبرالستی و سکولاریستی را در نظام تعلیم و تربیت کشور اسلامی ما بگنجاند هوشیار باشند.

اولین گام در این راستا و به منظور پیگیری منویات مقام عظمای ولایت، انجام تمهیدات لازم جهت اعلام لغو اجرای سند ۲۰۳۰ به سازمان ملل است.

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مدظله العالی بر حفظ استقلال کشور اسلامی ، لازم است متولیان نظام آموزشی کشور در راس آن ، شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست رئیس جمهور اداره می گردد، به منظور تکمیل و اجرای اسناد بالادستی آموزشی ، اقدامات لازم را به عمل آورند.

از ریاست محترم جمهوری اسلامی تقاضا داریم با توجه به این که رهبر معظم انقلاب به ورود جهادی به امر فرهنگ تاکید داشته اند ، این مسئله را با جدیت پیگیری و دستورات لازم را برای اجرای جدی قانون صادر فرمایند. بدیهی است که مجلس شورای اسلامی نیز وظایف نظارتی خود را انجام داده و این موضوع را با جدیت پیگیری و نظارت خواهد کرد و قانون و راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و صیانت از خانواده که در تاریخ ۱۳ دی ۸۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده، صراحتا به وظایف دستگاه های مختلف در این امر اشاره کرده است.
از ریاست محترم جمهوری اسلامی به خصوص معاونت امور زنان ریاست جمهوری درخواست می گردد که این مسئله را با جدیت پیگیری و تدابیر لازم را برای اجرای این قانون به عمل آورند.

رسانه ملی موظف است در تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و عفاف و غیرت نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش نماید و طبق فرمایش امام خمینی ( ره ) که می فرمایند: صدا و سیما باید دانشگاه عمومی باشد ، رسالت اصلی اش را که تربیت انسان ها است فراموش نکند و در این رسالت فرهنگی عظیم از ظرفیت های مردمی استفاده نماید.

در پایان با آرزوی سعادت و خوشبختی هممیهنان مومن و پارسای خود ، توفیق و عزت خادمان فرهنگ امنیت عمومی و شرف اسلامی به ویژه شهدای مظلوم مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام را از خدای منان مسئلت داریم.

بسیج جامعه زنان استان اصفهان
تیر ماه ۹۶

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها