چاپ این خبر
کد خبر : 76857
۱۰:۵۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
نویسنده و محقق حوزه زنان؛

هر عمل نیک و بدی در عالم ریشه در حیا دارد

حجت الاسلام نوری همدانی گفت: برنامه اولیه شیطان برای آن که انسان را به هزاران گناه بکشاند گرفتن حیا است و برای گرفتن حیا ابتدا پوشش را از انسان می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، نویسنده و محقق حوزه زنان در همایش صیانت از حریم خانواده که به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف در پارک سرچشمه خوانسار برگزار شد با اشاره به دلایل تاریخی نامگذاری این ایام به عنوان عفاف و حجاب اظهار کرد: داشتن حجاب و پوشش دلایل جامعه شناختی و انسانی دارد و فردی که حجاب را انتخاب می کند لازم است که دلیل حجاب داشتن خود را بداند.

حجت الاسلام جواد نوری همدانی با بیان این که آگاهی از دلایل داشتن حجاب موجب توانایی دفاع درست از آن می شود گفت: برای دفاع کردن باید آگاه بود، مانند کسی که نماز می خواند و وقتی می داند برای چه نماز می خواند می تواند با منطق و آگاهی خود بی نماز را هم نمازخوان کند.

وی افزود: افراد حق ندارند در جامعه به گونه ای زندگی کنند که دین، ایمان و اعتقاد دیگران را به خطر اندازند، آن هم در شرایطی که بسیاری از جوانان امکان ازدواج کردن را ندارند و انسانیت ما اجازه نمی دهد که دیگران را به خطر بیاندازیم.

این نویسنده حوزه زنان با تاکید بر تاثیر حیا در زندگی بشر تصریح کرد: از مجموع معارف دین آنچه که به دست می آید آن است که هر عمل خوبی که در عالم انجام می شود ریشه در حیا دارد و در مقابل آن هر عمل زشت و گناهی که صورت می گیرد ریشه در بی حیایی دارد.

وی اضافه کرد: زنانی که از میزان ارزش وجود خود آگاه هستند، خود را می پوشانند و اگر افرادی در پوشش خود کوتاهی می کنند از ارزش خود آگاه نیستند.

وی خاطر نشان کرد: در حقیقت بانوانی که حجاب می گیرند با این زبان می گویند، ما چادر سر نمی کنیم که با ارزش شویم بلکه چون با ارزش هستیم حجاب می گیریم.

حجت الاسلام نوری همدانی خانه داری را شغل پرافتخار حضرت زهرا سلام الله علیها عنوان کرد و ادامه داد: انسان باید در همه دوران زندگی مراقب خود باشد، زیرا درختی که در بهار آفت گیرد، در فصل میوه دهی محصول خود را از دست خواهد داد.

وی با اشاره به مقام والای مادر نزد خداوند و ویژگی هایی که به واسطه آنها به زن عزت داده است گفت: مادری که بدحجابی را برگزیده راه بهشت را بر خود، فرزندانش و دیگران می بندد.

نویسنده و محقق حوزه زنان تاکید کرد: برنامه اولیه شیطان برای آن که انسان را به هزاران گناه بکشاند گرفتن حیا است و برای گرفتن حیا ابتدا پوشش را از انسان می گیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها