چاپ این خبر
کد خبر : 76936
۱۲:۵۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار خبر داد:

آغازعملیات ساخت پایگاه امداد و نجات چندمنظوره در خوانسار

فروغی گفت: وقوع حوادث ساحلی، جاده ای وکوهستانی به ویژه در محدوده سد منجر به اتخاذ تصمیم برای احداث یک پایگاه چندمنظوره در محدوده مذکور در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و در زیربنای ۳۵۰ متر شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری از احداث پایگاه چند منظوره امداد و نجات در محدوده سد باغکل این شهرستان خبر داد.

علمدار فروغی با بیان این که وقوع حوادث ساحلی، جاده ای وکوهستانی به ویژه در محدوده سد منجر به اتخاذ تصمیم برای احداث یک پایگاه چندمنظوره شده است گفت: به دلیل وقوع این حوادث در محدوده مذکور ساخت این پایگاه چند منظوره در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و در زیربنای ۳۵۰ متر آغاز شده است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان اعتبار مورد نیاز برای ساخت پایگاه امداد و نجات افزود: ساخت چنین پایگاهی در شهرهای دیگر با کمک خیران ظرف مدت شش ماه به طول انجامیده است و با توجه به این که این پایگاه در محدوده دهکده گردشگری در حال احداث است یک ظرفیت برای این مجموعه گردشگری خیر ساز نیز محسوب می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار حمایت مردم و کمک خیران را برای احداث هر چه سریع تر این پایگاه مهم و موثر دانست و ادامه داد: ساخت این پایگاه وابسته به بودجه ها دولتی نیست و برای احداث ساختمان آن ۷۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه شده است.

وی اضافه کرد: در کنار احداث ساختمان، تجهیز پایگاه به امکاناتی چون خودرو امداد و نجات نیز وجود دارد که در مواقع بروز حادثه استفاده از این امکانات برای رهاسازی مصدوم و انتقال به مراکز درمانی الزامی است.

فروغی با تاکید بر لزوم همراهی و حمایت خیران برای احداث این پایگاه تصریح کرد: این پایگاه تنها پایگاهی است که بدون داشتن ساختمان دارای مجوز است و با احداث ساختمان پایگاه درصدد حفظ مجوز آن هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیروهای امداد و نجات در محدوده سد باغکل در یک کانکس ارائه خدمات می کنند که شرایط مساعدی برای کمک به مردم و حادثه دیدگان نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر خوانسار تاکید کرد: ما خدای مردم و خدای خیران را داریم و این پایگاه را خواهیم ساخت و با توکل بر خدا کار را شروع کرده و هم اکنون قراداد فونداسیون را در سه مرحله بسته ایم و برای ادامه کار حمایت خیران قوی و مردم را خواهانیم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها