چاپ این خبر
کد خبر : 77053
۳:۵۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
در مراسم افتتاح مرکز مشاوره آوای درون مطرح شد؛

وظیفه اصلی مراکز مشاوره توانمندسازی مردم است/ توسعه بدون توجه به آسیب های اجتماعی ابتر است

اثنی عشران گفت: افتتاح مراکز مشاوره یکی از نشانه های بلوغ جامعه است و این نشان می دهد نیازهای مردم یک منطقه از نیازهای جسمی فراتر و به نیازهای روانی رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، مشاور استاندار اصفهان در امور بانوان در مراسم افتتاح مرکز مشاوره تخصصی آوای درون که پیش از ظهر امروز در هلال احمر خوانسار برگزار شد با ابراز خشنودی از افتتاح این مرکز مشاوره در شهرستان اظهار کرد: افتتاح چنین مراکزی یکی از نشانه های بلوغ جامعه است و این نشان می دهد نیازهای مردم یک منطقه از نیازهای جسمی فراتر و به نیازهای روانی رسیده است.

سهیلا اثنی عشران به سابقه ۳۰ ساله خود در حوزه روانشناسی و مشاوره اشاره کرد و گفت: در گذشته شاید تعداد محدودی به مراکز مشاوره مراجعه می کردند اما اکنون تقاضا برای استفاده از خدمات مراکز مشاره افزایش یافته و جزیی از سبد نیاز مردم قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از وظایف اصلی مرکز مشاوره توانمندسازی مردم منطقه است و درمان بیماران یکی از چندین خدمات متنوعی است که مراکز مشاوره ارائه می کنند و در عین حال به این مسئله اعتقاد داریم که اگر در جامعه آموزش ها و مشاوره ها را استانداردسازی کنیم از مسائل بعدی پیشگیری به عمل خواهد آمد.

مشاور استاندار اصفهان در امور بانوان با تاکید بر اهمیت توانمندسازی بانوان تصریح کرد: زنان توانمند فرزندان توانمندی را پرورش خواهند داد و این گونه نیست که فکر کنیم افرادی که به مرکز مشاوره مراجعه می کنند افراد بیماری هستند، بلکه بیشترین میزان مراجعه کنندگان برای اتخاذ تصمیم در امور مهم زندگی و انتخاب بهترین راه به این مراکز می آیند.

وی اضافه کرد: موارد اضطراب و افسردگی در زندگی امروزه بیشتر شده است و نیاز به خدمات مشاوره برای پرداختن به این مسائل وجود دارد تا زنان ما همسران و مادران با کیفیت تری باشند و احساس خوشبختی و رضایت بیشتری از زندگی کنند.

 باید بهزیستی مقتدری داشته باشیم
در این مراسم مدیر کل بهزیستی استان اصفهان نیز با اشاره به خدمات و فعالیت های بهزیستی در استان اظهار کرد: بهزیستی بسیار ساده تعریف می شود اما در دل خود فعالیت ها و خدمات زیادی را به عهده دارد.

سعید صادقی با بیان این که مهربانی عنصر اصلی خدمات بهزیستی گفت: در بهزیستی و نهادهای حمایتی و خیریه ها عنصری وجود دارد که به راحتی نمی توان از کنار آن عبور کرد و آن مهربانی است.

وی افزود: ۱۲۰هزار معلول از دریافت کنندگان خدمات در مجموعه بهزیستی هستند که ما چشم، گوش، پا و توان ذهنی آنها برای کمک به ایشان هستیم.

مدیر کل بهزیستی استان با تاکید بر این که بهزیستی محور توسعه اجتماعی است تصریح کرد: ما باید بهزیستی مقتدری داشته باشیم و این اقتدار تنها با تجهیزات و امکانات به دست نمی آید بلکه با مسئولیت پذیری حاصل می شود.

وی با اشاره به گروه ها و مراکز تحت پوشش بهزیستی و مسئولیت پذیری در برابر آنها افزود: اصفهان پایتخت خیریه ها در کشور است و شهرستان خوانسار را می توان پایتخت خیریه در استان دانست.

 پرداخت ۲۰۰ فقره وام خود اشتغالی به بانوان خوانسار
فرماندار خوانسار نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی و پاسداشت یاد و خاطره شهدا به وجود روحیه انجام کار نیک در مردم خوانسار اشاره کرد و افزود: انجمن ها و خیریه های متعددی در شهرستان خوانسار فعالیت می کنند و برنامه ها و همایش های متعددی در زمینه آسیب های اجتماعی طی یک سال اخیر برگزار شده است.

حسن شفعتی با بیان این که تاکنون ۲۰۰ فقره وام خود اشتغالی به بانوان منطقه داده شده گفت: اگر بانوان در منزل دارای اشتغال باشند از بسیاری آسیب ها مصون خواهند شد.

وی در ادامه به نبود مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان های غرب استان اشاره و اضافه کرد: امروز قول ایجاد این مرکز و همچنین مرکز فیزیوتراپی و باغ بانوان در خوانسار را از مسئولان حاضر در مراسم می گیریم.

فرماندار خوانسار با تاکید بر لزوم توسعه همه جانبه تصریح کرد: توسعه بدون توجه به آسیب های اجتماعی ابتر است و بی توجهی به این آسیب ها بروز حوادثی چون مورد کودک آزاری اخیر را در پی خواهد داشت.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها