چاپ این خبر
کد خبر : 77060
۵:۱۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
فرمانده انتظامی خوانسار در جمع اصحاب رسانه خبر داد:

کاهش ۲۰۰ درصدی تصادفات فوتی در خوانسار/ کشف ۱۱۰ میلیون ریال کالای قاچاق در شهرستان

سرهنگ اروجی گفت: در حوزه راهنمایی و رانندگی در سه ماهه اول سال ۹۶ با کاهش ۲۷ درصدی تصادفات و به ویژه کاهش ۲۰۰ درصدی تصادفات فوتی روبه رو بوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، فرمانده نیروی انتظامی خوانسار در نشست خبری که ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد با اشاره به وضعیت امنیتی و انتظامی منطقه در سال ۹۵ و سه ماهه اول سال ۹۶ اظهار کرد: در سال ۹۵ شاهد کاهش ۱۴ درصدی جرائم بودیم و طی سه ماهه اخیر نیز مناسبت ها و مراسم های نوروز، انتخابات و ماه مبارک رمضان در امنیت و آرامش کامل به اجرا در آمد.

سرهنگ ولی اروجی با بیان ماموریت های دارای اولویت نیروی انتظامی در سال ۹۵ و ۹۶ گفت: در حوزه راهنمایی و رانندگی در سه ماهه اول سال ۹۶ با کاهش ۲۷ درصدی تصادفات و به ویژه کاهش ۲۰۰ درصدی تصادفات فوتی روبه رو بوده ایم.

وی افزود: البته در بخش تصادفات برون شهری، شهرستان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و امیدواریم با احداث دوبانده های دامنه-خوانسار و خوانسار-گلپایگان و کمربندی وضعیت بهتری را در جاده های برون شهری شاهد باشیم.

فرمانده انتظامی خوانسار با تاکید بر نبود جرائم امنیتی و خشن در شهرستان تصریح کرد: در زمینه سرقت نیز در سه ماهه اول سال ۹۶ افزایش سرقت وجود نداشته است و تعداد کشفیات در این حوزه بالای ۸۵ درصد بوده است.

وی از دستگیری و اعتراف یک سارق به هفت فقره سرقت نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد وضعیت افزایش نیافتن سرقت در شهرستان به همین منوال ادامه یابد.

سرهنگ اروجی در بخش مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به کشف ۱۱۰ میلیون ریال کالای قاچاق در خوانسار گفت: در زمینه مواد مخدر نیز امسال با همیاری مردم و تلاش ماموران انتظامی مقدار یک کیلو و۵۴۰ گرم کشفیات مواد مخدر انجام شده و بیشتر این کشفیات از نوع مواد مخدر سنتی بوده است.

وی اضافه کرد: در خصوص فعالیت های دیگر نیروی انتظامی مبارزه با جرائم از اولویت های کاری ناجا بوده، هم چنین ارتقاء امنیت عمومی، جلوگیری از بدپوششی، مزاحمت ها، کاروان های عروسی، پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز و برخورد با موتورسیکلت سواران مزاحم بخشی از اقدامات انجام شده پلیس بوده است.

فرمانده انتظامی خوانسار به شماره های تماس ضروری برای ارتباط مردم با پلیس نیز اشاره کرد و ادامه داد: شماره تلفن های ۱۱۰، ۱۱۶ و ۱۹۷ برای انتقال مشکلات، پیشنهادها و انتقادها در اختیار مردم است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص زمان حضور نیروی انتظامی در فوریت های پلیسی گفت: این زمان در مورد فوریت های پلیسی داخل شهر پنج دقیقه و برون شهری ۱۲ دقیقه است.

سرهنگ اروجی به شرکت ۶۵ نفر از پرسنل نیروی انتظامی و خانواده های ایشان در مسابقات قرآنی سال ۹۵ نیز اشاره کرد و افزود: هشت نفر از بین این شرکت کنندگان حائز رتبه اول در این مسابقات شدند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها