چاپ این خبر
کد خبر : 77130
۲:۰۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوانسار؛

لزوم بهره گیری از شرایط مساعد کشت گیاهان دارویی در خوانسار/ ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان در طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی

فرهمند گفت: از اهداف اصلی برگزاری همایش گیاهان دارویی معرفی گیاهانی است که شرایط کشت آنها با وضعیت شهرستان تناسب بیشتری دارد و دارای ارزش اقتصادی مناسب و سودمند هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوانسار در جلسه هماهنگی برگزاری همایش گیاهان دارویی که در اداره جهاد کشاورزی خوانسار برگزار شد با اشاره به اهمیت تلاش و کوشش در راه خدا و برای آبادانی کشور و هم چنین اهمیت برگزاری همایش گیاهان داوریی اظهار کرد: باید در کنار کشت زارعی به کاشت گیاهان دارویی در زمین های کشاورزی خوانسار روی آورد چرا که اقلیم مناسب منطقه این امکان را فراهم آورده است.

حبیب اله فرهمند با بیان این که با وجود پدیده خشکسالی باید به کاشت گیاهان دارویی نیز توجه کرد گفت: وجود شرایط و امکانات مناسب برای تبدیل کردن نیروهای غیرفعال به فعال و استفاده از ظرفیت بانوان خانه دار در این زمینه ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: از اهداف اصلی برگزاری همایش گیاهان دارویی معرفی گیاهانی است که شرایط کشت آنها با وضعیت شهرستان تناسب بیشتری دارد و دارای ارزش اقتصادی مناسب و سودمند هستند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوانسار با تاکید بر رویکرد اقتصادی ویژه در بخش کشاورزی تصریح کرد: اشتغال زایی، درآمدزایی و سوق نیافتن افراد به سمت اعتیاد و آسیب های اجتماعی از امور مهمی است که در مشغول شدن افراد جامعه به کشاورزی حاصل می شود.

وی اضافه کرد: از اهداف برگزاری این همایش آشنا کردن خریدار و فروشنده در بخش گیاهان دارویی و حمایت از کشاورزان است.
در این جلسه هم چنین به طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز اشاره و شرایط پذیرش فارغ التحصیلان در این طرح به تفصیل ارائه شد.

در این طرح افراد دارای مدرک کاردانی با حداکثر ۲۵ سال، کارشناسی با ۲۸ سال، کارشناسی ارشد و دکتری با ۳۳ سال سن می توانند شرکت کنند و اگر افراد دوره خدمت نظام وظیفه را گذرانده باشند به حداکثر سن افراد دو سال اضافه می شود.

و در عین حال افراد شرکت کننده در این طرح نباید بیش از سه ماه سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی داشته باشند و از زمان اخذ مدرک ایشان کمتر از پنج سال سپری شده باشد.

متقاضیان باید در سامانه طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی ثبت نام کنند و برای مردان دارا بودن کارت پایان خدمت از شرایط شرکت در این طرح است.

این طرح شامل دانش آموختگان دانشگاهی بیکار می شود و براساس دستورالعمل اجرایی آیین نامه نظام هماهنگ طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی مهم ترین اهداف این طرح افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقاء اخلاق و صلاحیت های حرفه ای در دانش آموختگان است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها