چاپ این خبر
کد خبر : 77167
۳:۵۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
رئیس بهزیستی خوانسار خبر داد:

پرداخت کمک بلاعوض در بخش مسکن به خانواده های دارای دو معلول/ توزیع ۴۰۰ بن کالا در سه ماه اول ۹۶ به خانواده بهزیستی در خوانسار

حمیدپور گفت: خانواده های دارای دو معلول در بخش شهری ۳۲ میلیون تومان و در بخش روستایی ۱۸ میلیون تومان کمک بلاعوض برای تهیه و ساخت مسکن دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، رئیس بهزیستی خوانسار در نشست خبری که ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به فعالیت ها و خدمات این مجموعه به افراد تحت پوشش اظهار کرد: اداره بهزیستی خوانسار در چهار حوزه فعالیت های توان بخشی، امور اجتماعی، پیشگیری و مشارکت های مردمی به معلولان و خانواده های تحت پوشش خود ارائه خدمات می کند.

بهروز حمیدپور با بیان سطوح مختلف خدمات در چهار حوزه ذکر شده گفت: در حوزه پیشگیری طرح سنجش بینایی و شنوایی کودکان سه تا شش سال توسط گروه همیاران سلامت صورت می پذیرد.

وی افزود: از دیگر اقداماتی که در زمینه پیشگیری در شهرستان طی یک سال اخیر انجام شده است برگزاری ۲۰ دوره آموزشی و برپایی ۲۵ نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در شهر و روستاها بوده است.

رئیس بهزیستی خوانسار از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ۲۰ زن سرپرست خانوار توسط این اداره نیز خبر داد و یادآور شد: ۸۵ درصد از افراد تحت پوشش بیمه روستایی هستند و سعی شده است بین خیران و مددجویان پل ارتباطی ایجاد شده و جلب کمک ها و حمایت های خیران نیز صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در بحث وام خود اشتغالی نیز در سال ۹۵ تعداد هشت مورد وام به متقاضیان تحت پوشش پرداخت شده است.

حمیدپور با تاکید بر ارائه زمین رایگان به خانواده هایی که دارای دو معلول هستند تصریح کرد: در بخش مسکن ضمن تفاهم نامه ای که بین بهزیستی، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی به امضاء رسیده است، معلولان تحت پوشش از ۲۰ درصد تخفیف در خرید زمین برخوردار می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در خوانسار ۱۳ مورد متقاضی خرید زمین داشته ایم که از این تعداد چهار مورد به مرحله اخذ وام رسیده اند و حق انشعاب آب، برق و گاز برای آنها رایگان است.

رئیس بهزیستی خوانسار هم چنین از پرداخت کمک بلاعوض در بخش مسکن به خانواده های دارای دو معلول نیز خبر داد و گفت: خانواده های دارای دو معلول در بخش شهری ۳۲ میلیون تومان و در بخش روستایی ۱۸ میلیون تومان کمک بلاعوض برای تهیه و ساخت مسکن دریافت می کنند.

وی افزود: در زمینه کمک های غیرنقدی و بن کالا بر اساس برنامه هر ساله بهزیستی امسال نیز تعداد ۴۰۰ بن سبد کالا در شب عید و ایام ماه مبارک رمضان به خانواده ها و افراد تحت پوشش ارائه شده است.

حمیدپور به برگزاری یک همایش اشتغال ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در خوانسار تعداد ۵۰۰ معلول و ۲۵۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند.

وی ضمن قدردانی از فرماندار و معاون فرماندار در زمینه پیگیری ایجاد انجمن خیرین پیشگیری از اعتیاد افزود: هر دو هفته یک بار برنامه بازدید از مددجویان تحت پوشش بهزیستی توسط مسئولان شهرستان انجام می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها