چاپ این خبر
کد خبر : 77410
۳:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
مصاحبه با مهدي فخيم زاده بازيگر و كارگردان ايراني؛

برای سلامتی جهادگران دعا میکنم/ خدمت به همنوع در خون ما ایرانی ها است

کارگردان و بازیگر سینما و تلوزیون با اشاره به نقش جهادگران در آبادانی روستاها و مناطق محروم گفت: فقط برای موفقیت جهادگران و برای سلامتی آنها دعا می کنم و امیدوارم که روز به روز در کارشان موفق تر شوند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، مهدی فخیم زاده (زاده ۱۳۲۱ تهران) کارگردان سینما و تلویزیون، بازیگر، فیلمنامه‌نویس، طراح صحنه و لباس و تهیه کننده اهل ایران است.

مهدی فخیم زاده فعالیت‌های هنری خود را با تئاتر و در سال ۱۳۴۸، و فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم تپلی، ساخته رضا میرلوحی آغاز کرد. وی دارای لیسانس زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران است.


فخیم زاده در اولین روزهای جوانی دانشجوی رشته پزشکی می شود آن هم به اصرار مادرش؛ اما خیلی زود می فهمد که این کاره نیست.مهدی فخیم زاده در رشته ادبیات مشغول به تحصیل بود که در اواسط تحصیل علاوه بر این رشته وارد دانشکده هنرهای دراماتیک و همزمان در هر دو رشته مشغول به تحصیل شد. در سال ۱۳۵۱ وارد عرصه سینما شده و در فیلم های مختلف به عنوان دستیار کارگردان حضور پیدا کرد.
وی فیلمنامه های متعددی را نوشته است. در سال ۱۳۵۳ اولین فیلم سینمایی اش را کارگردانی کرد. از جمله فیلم هائی که تاکنون کارگردانی کرده میتوان از میراث من ، جنوب ، تشریفات ، مسافران مهتاب ، تپش ، بهار در پاییز ، ساده لوح خواستگاری ، شتاب زده ، همسر و همنفس و …نام برد.


مهدی فخیم زاده در ارتباط با فعالیت جوانان جهادگر در روستاهای محروم ضمن آرزوی سلامتی برای جهادگران گفت: خدمت رسانی جهادگران در مناطق محروم بسیار کاری با ارزش و خدایی است. خدمت به همنوع در خون ما ایرانی ها است. جهادگران هم کار خدایی، وجدانی و اخلاقی انجام می دهند که بسیار ستودنی است و سربلندی در کارشان را از خدا می خواهم.

 

این کارگردان موفق می گوید: کار من فیلم ساختن است و من کارگردان یا بازیگر هم در صنف خودم باید با ساختن فیلم های بهتر به مردم خدمت کنم. هر کسی در هر سمتی که هست باید با عشق به مردم خدمت کند. من کارگردان هم باید با ساختن فیلم خوب به مردم خدمت کنم.


وی با اشاره به بزرگ بودن کار جهادگران خاطرنشان کرد: جهادگران انسانهای بزرگی هستند که به فکر همنوعانشان هستند و دغدغه محرومان را دارند. دغدغه محرومان را داشتن ارزش بالایی است که اگر کسی این خصوصیت را داشته باشد شخصیت اخلاقی و با ارزشی است.جهادگران تا انجا که می دانم با امکانات کم به محرومان خدمت رسانی می کنند.

این کارگردان و بازیگر سینما و تلوزیون با اشاره به نقش جهادگران در آبادانی روستاها و مناطق محروم گفت: فقط برای موفقیت جهادگران و برای سلامتی آنها دعا می کنم و امیدوارم که روز به روز در کارشان موفق تر شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها