چاپ این خبر
کد خبر : 7763
۶:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۴
جشنواره فجر

ظریف و اشتون در جشنواره تجسمی فجر

کاریکاتور سیاستمداران جهان در ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، امروز در موسسه صبا روی دیوار می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل از ایسنا، سیاستمداران مطرح جهان موضوع کاریکاتور چهره جشنواره است که در این بخش کاریکاتورهایی از سیاستمداران مانند محمد جواد ظریف، کاترین اشتون، باراک اوباما، نلسون ماندلا، جان کری، معمر قذافی و … به نمایش گذاشته می‌شود.

۱۳۴ اثر از کاریکاتوریست‌های ایرانی و ۲۳ کشور به جشنواره راه یافته است که ۹۷ اثر در بخش کارتون موضوعی با موضوع “هنر” و ۹۷ اثر کاریکاتور چهره با موضوع “سیاستمداران مطرح جهان” است.

آثاری از کاریکاتوریست‌های اتریش، ترکیه، اسپانیا، بلغارستان، پرو، آلمان، روسیه، رومانی، فرانسه، کوبا، جمهوری چک، صربستان، اوکراین و … در جشنواره تجسمی فجر حضور دارند.

در بخش ملی در رشته نقاشی با موضوع انسان معاصر ۱۱۰ اثر، خوشنویسی در گرایش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث ۲۵۴ اثر، نگارگری ۱۶۶ اثر، مجسمه‌سازی با موضوع “راه بی انتها” ۳۰ اثر و سرامیک هنری ۳۵ اثر برای بخش رقابتی ششمین جشنواره تجسمی فجر پذیرفته شده است.

در بخش بین‌الملل جشنواره در رشته عکاسی با موضوع “امید و شادی‌های زندگی” ۶۴ اثر، تصویرسازی با موضوع “خانواده ۱۴۶ اثر، پوستر با موضوع “انرژی” ۵۴ اثر و کاریکاتور با موضوع چهره “سیاستمداران مطرح جهان” و “هنر” ۱۳۲ اثر در بخش رقابتی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به نمایش گذاشته می‌شود.

بخش غیر رقابتی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، شامل آثار ۷۷ هنرمند، هفته آینده در فرهنگسرای نیاوران آغاز می‌شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها