چاپ این خبر
کد خبر : 77765
۱۲:۳۴ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۸
گفتگوی اختصاصی چشمه سار با بانوی پاراگلایدرسوار؛

پرواز با پاراگلایدر، جاذبه گردشگری خوانسار/ پرواز حس با خدا بودن را زنده می کند

وقتی پا از زمین کنده می شود به هیچ وجه حس آن قابل گفتن نیست و باید این تجربه را خود فرد لمس کند تا متوجه این احساس شود. یکی از مربیان به ما می گفت شماهایی که پرواز با پاراگلایدر را تجربه می کنید انسان های خاصی هستید.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، برای درک این حس باید دو بال داشته باشی باید خودت را از زمین و زمان جدا کنی و برای درک این عشق ماورایی باید جرات به آسمان پریدن را در تمام وجودت بپرورانی و ترس را برای همیشه فراموش کنی.

در این میان انسان هایی هستند که فراتر از همه محدودیت های ذهنی و غیرذهنی بال پرواز گشوده اند و بیکران لاجوردی خدا را به آغوش می کشند.

برای خیلی از خانم ها و حتی آقایان، شاید درک این حس دشوار باشد، اما بانوانی هستند که با پشت سر گذاشتن محدودیت ها بال پریدن دارند.

امروز در مصاحبت و همنشینی با یکی از همین افراد و اولین بانوی خلبان در منطقه خوانسار،گلپایگان، دامنه و داران در مورد حس پریدن و پرواز کردن از او جویا می شویم.
ما را در این همنشینی همراهی کنید؛چشمه سار: در ابتدا خودتان را معرفی کرده و بگویید چه مدت است که در این رشته ورزشی فعالیت می کنید از چه سالی وارد این رشته شدید؟

شراره زمانی هستم، زمینه علاقه ام به پرواز به دوران کودکی برمی گردد، از کودکی عاشق فضا و آسمان بودم و به ماه و ستاره ها توجه و دقت می کردم و عاشق داشتن یک تلسکوپ بودم و حتی فیلم هایی که در این مورد بود را با علاقه نگاه می کردم.

دو سال و نیم پیش آگهی آموزش پاراگلایدر را در خوانسار دیدم و بلافاصله با شماره تلفنی که در آگهی درج شده بود تماس گرفتم و با استادم آقای شیخ الاسلام صحبت کردم و تا این لحظه این رشته ورزشی را دنبال می کنم.

مربیان و خلبان هایی که تاکنون زیر نظرشان آموزش دیده ام و کار کرده ام ضمن تشویقم به این ورزش اظهار می کردند که استعداد خوبی در این رشته دارم و در مقایسه برخی افراد که چند جلسه تمرینی می آیند و کار را رها می کنند من پشتکار و علاقه زیادی در این رشته دارم.
چشمه سار: بین زمین و آسمان ماندن چه حسی دارد؟
وقتی پا از زمین کنده می شود به هیچ وجه حس آن قابل گفتن نیست و باید این تجربه را خود فرد لمس کند تا متوجه این احساس شود. یکی از مربیان به ما می گفت شماهایی که پرواز با پاراگلایدر را تجربه می کنید انسان های خاصی هستید.

چشمه سار: بیشترین تعداد پرواز، بیشترین ارتفاع و بیشترین زمانی که در آسمان بودید چقدر بوده؟
تاکنون ۶۶ پرواز داشته ام و بیشترین ارتفاعی که پرواز کرده ام یک هزار و ۳۰۰ متری از سطح زمین بوده و بیشترین زمانی هم که در آسمان بوده ام ۳۰ دقیقه بوده است.

چشمه سار: بیشتر پولدارها می‌توانند وارد این رشته شوند؟
به هیچ عنوان این رشته مختص افراد پولدار نیست، این ورزش عشق می خواهد و حتی اگر فرد وضع مالی خوبی نیز نداشته باشد با تجهیزات سطح پایین تر هم می تواند این ورزش را دنبال کند.
چشمه سار: این رشته زیر نظر فدراسیون است؟
بله زیر نظر فدارسیون است و گواهینامه ها نیز از هواپیمایی کشور صادر می شود.

چشمه سار: یک خلبان پاراگلایدر با رعایت چه نکاتی می‌تواند برای خودش یک پرواز نسبتا امن بسازد؟
قبل از پرواز باید فکر کاملا آماده و متمرکز باشد و هر گونه افکار متفرقه و مزاحم باید کنار گذاشته شود چرا که این رشته بیش از هر رشته ورزشی نیاز به تمرکز دارد. در وهله بعد و مهم تر از هر چیز تجهیزات به ویژه کمربندها باید به طور کامل بررسی شود و ضمن پرواز حضور مربی یا کمک مربی ضرورت دارد.

چشمه سار: به عنوان یک خانم که در این رشته فعالیت می کند، در مورد محدودیت ها و دشواریی های این رشته هم توضیحاتی بفرمایید؟

برخی خانم ها دوست دارند که در این رشته ورزشی فعالیت کنند اما خانواده و اطرافیان به دلیل خانم بودن ایشان مانع آنها می شوند، در حالی که می توانند مشوق های خوبی برای خانم باشند.

در مورد من همسرم یکی از حامیان و مشوقان واقعی و همیشگی ام در این رشته بوده است و همیشه من را تشویق کرده است.


چشمه سار: هیچ وقت شده احساس ترس بکنید، یعنی مواقعی پیش آمده که وقتی در آسمان و ارتفاع بالا هستید احساس ترس بکنید؟
هیچ گاه ترس را در خودم راه ندادم، البته ترس در همه وجود دارد، اما بیش از آن ممکن است باعث اشتباه و خطا شود. اگر انسان از ارتفاع بترسد خلبان نمی شود و اگر از رانندگی بترسد راننده نخواهد شد، پس باید این ترس را کنترل کرد، نباید ترس را تلقین کرد و افکار منفی داشت.
چشمه سار: از بالا به چه چیز بیشتر نگاه می‌کنید؟ یا بهتر بگویم می اندیشید؟
به افق و رو به رو نگاه می کنم و در ارتفاع با خدا بودن را احساس می کنم.

چشمه سار: پرواز شما را به چه چیزهایی نزدیک تر کرده که قبل از انتخاب این رشته در موردش کمتر فکر می کردید؟

اعتماد به نفسم بیشتر شده، این رشته خاص است و افراد خاص را هم می طلبد، در آن ارتفاع به خودم و خدا فکر می کنم، چون نمی توانی به چیز دیگری فکر کنی و به محض این که پا از زمین کنده می شود این حس با خدا بودن را انسان احساس می کند.

 

چشمه سار: با تشکر از شما، اگر نکته یا موردی وجود دارد که در بین سوالات از شما پرسیده نشد، اما شما تمایل دارید در مورد آن صحبت کنید ما مشتاقانه منتظر شنیدن آن هستیم؟
از استاد خودم آقای شیخ الاسلام به طور ویژه قدردانی و تشکر می کنم چرا که در شرایط سخت و در سرما و گرما هیچ گاه برای آموزش ما کم نگذاشته اند.

در وهله بعد خواهشی که از مسئولان دارم این است که در مورد محوطه سازی لندینگ و فضاسازی آن اقدامات بیشتری صورت بگیرد چون مکان مذکور در ورودی شهر قرار دارد و انجام پرواز توسط تیم پاراگلایدر یک جاذبه گردشگری برای شهر محسوب می شود و هر مقدار به فضاسازی محوطه لندینگ پرداخته شود به جذب گردشگر برای شهرستان کمک خواهد شد و امیدوارم مسئولان بیش از پیش با تیم همکاری نمایند.

به عنوان یک پیشنهاد به مسئولان بهزیستی خوانسار، تیم پارارگلایدر آمادگی دارد تا بچه های تحت سرپرستی بهزیستی را برای پرواز تفریحی دعوت کند و امکان شادی و نشاط بیشتر برای بچه ها فراهم شود.

چشمه سار: و کلام آخر
گروه بسیار خوبی داریم و امیدوارم آنهایی که تمایل به این رشته ورزشی دارند به ما بپیوندند و خانم هایی هم که هنوز نتواسته اند علاقه و استعداد خود را بیابند خودشان را پیدا کرده و استعداد خود را یافته و در مسیر پرورش استعداد خود قدم بردارند و مطمئن باشند که موفق می شوند و این را بدانیم تا خوبی هست و می توان خوبی کرد، بدی نکنیم.

در آخر نیز در لحظه پرواز خدا را با خود احساس می کنم.

علاقمندان به این رشته ورزشی جهت هماهنگی برای دیدن لحظات زیبای پرواز تیم پاراگلایدر خوانسار و یا استفاده از پروازهای تفریحی می توانند به پاساژ میلاد نور طبقه دوم دفتر آموزش رشته پاراگلایدر مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۹۱۳۳۷۲۵۴۳۴ تماس حاصل نمایند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها