چاپ این خبر
کد خبر : 77806
۱:۲۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۹
در مراسم گرامیداشت دهه کرامت مطرح شد؛

مودت و احترام ذریه اهل بیت اجر رسالت پیامبر(ص) است

حجت الاسلام و المسلمین میرباقری گفت: این مودت بدان معنی است که هر کاری در زندگی انجام می دهید به اهل بیت علیهم السلام وصل و چسبیده باشد و لذا برای همین است که می فرماید این اجر هم، سودش به نفع خودتان است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، خطیب و مدرس حوزه در مراسم گرامیداشت دهه کرامت که در جوار آستان مقدس امامزاده احمد علیه السلام خوانسار برگزار شد با اشاره به هدف رسول اکرم (ص) از بیان اجر و پاداش رسالت اظهار کرد: مفسران در تفسیر اجر رسالت الهی بیان داشته اند که چطور ممکن است پیامبر اکرم (ص) که اشرف خلایق و رسل الهی است درخواست اجر و مزد کرده باشد در حالی که دیگر پیامبران اجری درخواست نکرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حمید میرباقری با بیان این که در سوره های سبا و فرقان پاسخ این مطلب داده شده است گفت: خداوند در این سوره ها فرموده است مودتی که اجر رسالت پیامبر است نفعش برای خودم مردم خواهد بود.

وی با اشاره به ریشه لغوی مودت افزود: مودت محبتی است که مانند میخ در چیزی فرود برود و از آن جدا نشود به همین دلیل است که مودت در مورد همسران نیز به کار برده شده است و با دوست داشتن معمولی فرق می کند.

این مدرس حوزه با تاکید بر پیروی و اطاعت در همه امور زندگی از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تصریح کرد: این مودت بدان معنی است که هر کاری در زندگی انجام می دهید به اهل بیت علیهم السلام وصل و چسبیده باشد و لذا برای همین است که می فرماید این اجر هم، سودش به نفع خودتان است.

وی اضافه کرد: این وصل بودن کنایه از این است که وقتی با اهل بیت (ع) هستید در حقیقت با خدا هستید و آنها راهنما بوده و مسیر را نشان می دهند و اثر مودت آنها رسیدن به سعادت است.

حجت الاسلام و المسلمین میرباقری مودت با بستگان اهل بیت (ع) را نیز دارای اهمیت بیان کرد و ادامه داد: حال که مودت با اهل بیت (ع) واجب است، مودت با بستگان و منصوبین اهل بیت (ع) نیز واجب است، هم چنانی که انسان در زیارت این ذوات و فرزندان آنها در و دیوار زیارتگاهشان را احترام می کند، چرا که منصوب به ایشان است و از این نظرعزیز است.

وی خاطر نشان کرد: وجود حضرت زهرا سلام الله علیها در بخشی از خطبه فدکیه می فرماید: اکرام انسان در اکرام فرزندانش است و زمانی احترام فرد حفظ می شود که احترام فرزندانش حفظ شده باشد و اگر فرزند کسی را بی احترام کردید در حقیقت خود فرد را بی احترام کرده اید.

این خطیب تاکید کرد: پیامبر اکرم (ص) سفارش اکید دارند که هر کس احترام فرزندان و ذریه من را حفظ کند در قیامت به زیارتش می آیم و از ترس های قیامت نجاتش می دهم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها