چاپ این خبر
کد خبر : 77924
۱:۲۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
در مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره تعاون خوانسار مطرح شد؛

کشور در حال گذار از بزرگ ترین رکود در تاریخ خود است/ باید خیران را به سرمایه گذار تبدیل کرد

نیرومند گفت: استان اصفهان دارای یک میلیون و ۱۱۰ هزار نفر کارگر بیمه شده است و استانی است که ۶۵ درصد آن کارگر و یا عضو خانواده کارگری هستند و صنعتی ترین استان کشور بوده و بر همین اساس وقوع رکود آسیب بیشتری را به این استان وارد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوانسار که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به رتبه اول خوانسار در ارزیابی عملکرد در استان اظهار کرد: بدون شک کسب این رتبه در سال ۹۵ حاصل پیگیری های مداوم سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماهی خوانسار بوده است.

محسن نیرومند با بیان این که صداقت، پشتکار و پیگیری سرپرست سابق این اداره در انجام امور از ویژگی های بارز وی بوده است گفت: به طور حتم از قابلیت های ایشان در آینده استفاده خواهد شد.

وی افزود: استان اصفهان دارای یک میلیون و ۱۱۰ هزار نفر کارگر بیمه شده است و استانی است که ۶۵ درصد آن کارگر و یا عضو خانواده کارگری هستند و صنعتی ترین استان کشور بوده و بر همین اساس وقوع رکود آسیب بیشتری را به این استان وارد کرده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر این که در حال گذار از مرحله رکود در کشور هستیم و این مسئله در شاخص ها مشخص است تصریح کرد: کشور ما بزرگ ترین رکود را در تاریخ خود تجربه کرد و اگر مردمی غیر از مردم کشورما بودند شاید تحمل آن ممکن نبود.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری استان بالا است و در خوانسار با رقم ۱۶/۱ به نسبت دیگر شهرها از میانگین استان بالاتر است.

نیرومند با ابزار تاسف در خصوص رقم بالای نرخ بیکاری در فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: نرخ بیکاری در تحصیل کردگان ۳۵ درصداست که این رقم در بانوان به ۵۰ درصد می رسد.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه تغییر مدیران با توجه به این که تغییر موجب بروز افکار پویا و جابه جایی تفکرات و تجربیات است و بر همین اساس امری طبیعی است پس هیچگاه نشانه فقدان توانمندی نیست.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از تلاش های شبانه روزی و پیگیرانه سرپرست سابق اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خوانسار تقدیر کرد و ادامه داد: امیدواریم سرپرست جدید این اداره نیز همانند سابق و با توان بیشتر با توجه به این که دیدگاه و توقع عموم مردم نسبت به این اداره ایجاد اشتغال است در حالی که برخلاف این دیدگاه وظیفه اداره تعاون هماهنگی ارگان ها برای ایجاد اشتغال است این مسئولیت را به انجام رساند.

 باید خیران را به سرمایه گذار تبدیل کرد

در این مراسم فرماندار خوانسار نیز ضمن قدردانی از زحمات و پیگیری ها همیشگی سرپرست سابق اداره تعاون در شهرستان اظهار کرد: پیگیری های شبانه روزی ایشان مدیریت خوبی را در مجموعه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان رقم زد و نکته ای که می توان در مورد ایشان اذعان داشت آن است که صداقت، پشتکار و پیگیری در امور داشتند.

حسن شفعتی با بیان این که اگر کار به دست مردم سپرده شود به درستی انجام خواهد شد گفت: خوانسار در هر زمینه ای دارای پتانسیل است و یکی از کارهای مناسبی که در شهرستان انجام شد تشکیل تعاونی توسعه عمران بوده است.
وی خوانسار را پایتخت خیران عنوان کرد و ادامه داد: بیشتر اموری که در شهر انجام می شود به کمک و یاری خیران است و این شهر را باید به نام شهر خیران نامید و معتقد هستم باید خیران را به سرمایه گذار تبدیل کرد.

 ۱۰ درصد از تعاونی های استان متعلق به خوانسار است
در این مراسم سرپرست سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوانسار نیز ضمن قدردانی از برگزاری این مراسم و حمایت های مسئولان شهرستان و روسای دوائر دولتی و نهادهای خصوصی در طی ۱۱ سال خدمت در این شهرستان اظهار کرد: خوانسار و مردم این منطقه با توجه به ظرفیت های دینی، فرهنگی و طبیعی که در آن وجود دارد بسیار مورد علاقه بنده بوده است.

جبیب اله فرهمند آشنایی ۸۰ درصد از مردم خوانسار با خود و مجموعه اداره تعاون، کار و رفاه اجتمعی را مرهون ارتباط قوی و مدوام خود با مردم شهرستان بیان کرد و ادامه داد: از مردم خوب و فهیم خوانسار قدردانی می کنم و رجوع و سوال مردم از خود را نعمت خداوند می دانم، چرا که معتقدم مسئولان باید پاسخ گوی مردم باشند.

وی افزود: ۶۸ درصد از پرونده های مربوط به حوزه روابط کار به صورت سازشی حل شده است و هم چنین در زمینه بازرسی کار و صیانت از منابع مادی و انسانی پایه گذار این مسئله در شهرستان بوده ام.

سرپرست سابق اداره تعاون خوانسار با اشاره به اجرای حداقل ۵۰ کمیته حفاظت و ایمنی کار در شهرستان و پیگیری ایجاد کمیته پیشگیری از حوادث افزود: در همین مدت دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان فعال شد و همایش ها و نمایشگاه های مختلفی درزمینه مشاغل و تولیدات خانگی به اجرا در آمد.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه تشکیل تعاونی ها در شهرستان نیز از بین ۱۵۰ تعاونی استان ۱۰ درصد آن متعلق به خوانسار است.

در انتهای این مراسم با اهدای لوح از زحمات و خدمات ۱۱ ساله حبیب اله فرهمند در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوانسار تقدیر شد و طی حکمی عاطفه کریمی به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها