چاپ این خبر
کد خبر : 78038
۹:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

۳ میلیارد ریال برای مرمت خانه تاریخی ابهری خوانسار اختصاص یافت

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خوانسار از اختصاص سه میلیارد ریال برای تکمیل عملیات مرمت خانه تاریخی ابهری این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از ایرنا، محمد حسن ریاضت روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: کار مرمت این بنای تاریخی از سال ۱۳۸۵ آغاز شده و تاکنون بیش از ۸۰ درصد آن مرمت شده است.

وی با بیان اینکه برای مرمت این اثر تاریخی بیش از هشت میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: اکنون با اختصاص سه میلیارد ریال دیگر از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان، کار مرمت این بنای تاریخی به پایان خواهد رسید.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خوانسار افزود: اعتبار اختصاص یافته برای ادامه عملیات مرمت این بنا جهت مهاربندی و استحکام بخشی ضلع غربی و بازسازی درب های چوبی، مرمت بدنه اصلی، کف سازی و ایجاد تاسیسات الکتریکی استفاده خواهد شد.

وی مساحت عرصه و اعیان این بنا را بیش از ۶۰۰ متر مربع اعلام کرد و افزود: پس از مرمت قسمتی از این بنا به عنوان موزه و بخش دیگر آن نیز به عنوان ساختمان اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوانسار مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

خوانسار شهری است با قدمت زیاد که بیشتر بناهای آن به دوران صفوی و قاجار باز می گردد.
خوانسار در ۱۶۰ کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.

دیدگاه ها

سلام
انشاالله که باپی گیری هرچه بیشتر اقای ریاضت دیگر بناهای تاریخی هم مورد توجه و بازسازی قرار بگیرند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها