چاپ این خبر
کد خبر : 78163
۱۲:۰۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان:

وجود یک میلیون جاذبه فرهنگی در ایران/ گردشگری نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا می کند

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، با اشاره به وجود بالغ بر یک میلیون جاذبه فرهنگی و ۳۰ رشته صنایع دستی در ایران، عنوان کرد: به دلیل تلاش های نیاکان و اجداد ما در دوران گذشته، دست مایه های گران بهایی در زمان حاضر در اختیارمان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، فریدون اله یاری در جمع اعضای تشکل های دوستداران میراث فرهنگی استان ها مرکزی و جنوبی با بیان اینکه مهم ترین سرمایه هویتی هر کشور فرهنگ و تمدن آن کشور است، گفت: مهمترین سرمایه هویتی که می توانیم در کشور بر آن تکیه کنیم، برخورداری از فرهنگ و تمدنی غنی که در اثر آثار ملموس و ناملموس به دست ما رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان با اشاره به وجود بالغ بر یک میلیون جاذبه فرهنگی و ۳۰ رشته صنایع دستی در ایران، عنوان کرد: در زمان حاضر به دلیل تلاش های نیاکان و اجداد ما در دوران های گذشته، دست مایه های گران بهایی در اختیار ما است.

وی ادامه داد: می توانیم از این صنایع و دستاوردها در قالب صنعت گردشگری درآمدزایی کرده و آن ها را نیز حفظ کنیم.

اله یاری به شاخصه های صنعت گردشگری وصنایع دستی درحوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و اظهار کرد: صنایع دستی و همچنین گردشگری نقش مهمی درتحقق مقوله اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند، به گونه ای که حمایت از هنرمندان و ترویج صنایع دستی درعین حال که یک کار ارزشمند فرهنگی به شمار می رود، می توان این حرکت ارزشمند فرهنگی را درقالب صنعت گردشگری به یک تفکر اقتصادی برای توسعه کشور تبدیل کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه توسعه گردشگری با توجه به ظرافت های موجود در آن یک هنر محسوب می شود، تاکید کرد: تجربه همکاری مشترک با تشکل های دوستدار میراث فرهنگی منجر به حفظ هویت ایرانیان می شود که برگزاری این نشست ها موجب افزایش تفکر دانش محوری درمیان اعضای تشکل ها می شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها