چاپ این خبر
کد خبر : 78201
۱۱:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

آب زمزم از نظر فلزات سنگین بهتر از آب تهران است

معاون حج و عمره مرکز پزشکی هلال احمر در توضیحاتی، ادعاها درباره سالم‌نبودن آب زمزم را تکذیب کرد و به زائران گفت: آب زمزم هیچ مشکلی ندارد و با خیال راحت می‌تواند بیاشامند و حتی به عنوان سوغات می‌توانند این آب را به ایران منتقل کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام قاضی عسگر با رد ادعاها درباره سالم نبودن آب زمزم، وجود نیترات و آرسنیک بیش از حد مجاز در آب زمزم را خلاف واقع خواند و گفت: با آزمایشهایی که صورت گرفت مشخص شد که این حرف کاملاً نادرست است.

پیرحسین کولیوند معاون حج و عمره مرکز پزشکی هلال احمر نیز گفت: ما در سه نوبت آب زمزم توزیعی در مدینه و مکه را به ایران بردیم و در آزمایشگاه تخصصی و مرجع سلامت آب که مربوط به سازمان آب است ارائه دادیم. آنها هم مرتب نمونه‌ها را آزمایش کردند. فلزات سنگین موجود در آب زمزم کمتر از حد مجاز است و از آب تهران سالم تر است.

وی ادامه داد: اینکه درباره میزان آرسنیک موجود در آب زمزم مطالبی گفته می‌شود، ما تأکید کردیم برای انجام آزمایش و مشاهده شد که بسیار کمتر از حد مجاز سازمان جهانی و استاندارد ایران است. بی انصافی است کسی بیاید و به آب زمزم چنین نسبت‌هایی بدهد. آزمایش علمی هم انجام دادیم و به یقین هم رسیدیم و دلیلی ندارد دیگر کسی درباره سلامت آب زمزم تشکیک کند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها