چاپ این خبر
کد خبر : 78270
۱:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳۰

چهار منطقه نمونه گردشگری در استان اصفهان تأسیس می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: با توجه به ظرفیت خوب جاذبه‌های طبیعی در سراسر استان اصفهان، تأسیس منطقه نمونه گردشگری در چهار سمت استان اصفهان به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از نصف جهان، فریدون اللهیاری اظهار داشت: طبیعت بکر و بی‌بدیلی نیز در سراسر استان وجود دارد که ظرفیت مناسبی برای گسترش گردشگری طبیعت است. وی با اشاره به تصویب چهار طرح تأسیس منطقه نمونه گردشگری در استان اصفهان ابراز داشت: این مجتمع‌های گردشگری در چهار سمت شمال، جنوب، شرق و غرب استان قرار دارد و شامل مجتمع گردشگری شهرستان آران و بیدگل در شمال استان، مجتمع گردشگری پتاس در شهرستان خور و بیابانک (شرق)، مجتمع گردشگری پادنا در شهرستان سمیرم (جنوب) و مجتمع گردشگری خوانسار (غرب) است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری برای ساخت این مجتمع‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، بیان داشت: فعالان گردشگری در بخش خصوصی از اشتیاق زیادی برای سرمایه گذاری در این حوزه برخوردار هستند. وی ادامه داد: توجه به ظرفیت‌های محلی و میراث فرهنگی ناملموس مانند آداب و رسوم محلی در پوشش، غذا و… و جاذبه‌های طبیعی کوهستانی، کویری و فضای سبز در هر شهرستان می‌تواند در گسترش گردشگری در استان به شکل متوازن و عادلانه مؤثر باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها