چاپ این خبر
کد خبر : 78446
۴:۱۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸
فرماندار خوانسار در جمع اصحاب رسانه خبر داد:

افتتاح ۱۴طرح در هفته دولت و اجرای ۱۴۰ پروژه در خوانسار/ بهره برداری از دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار در سال جاری

شفعتی گفت: امسال شاهد افتتاح دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار خواهیم بود و در کنار آن اجرای دو طرح دهکده گردشگری قرآنی در منطقه ویست و طرح بیزتیلند را پیش رو داریم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، فرماندار خوانسار در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به ۱۴ پروژه قابل افتتاح و بهره برداری در هفته دولت اظهارکرد: ۱۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار رقم اختصاص یافته به این پروژه ها در شهرستان است.

حسن شفعتی با بیان اهمیت پروژه های مربوط به بخش کشاورزی به ویژه طرح های آبیاری نوین در سطح شهرستان گفت: برای اجرای پروژه آبیاری نوین پنج میلیارد تومان اعتبار جذب شده است که اگر کشاورزان به اجرای آبیاری تحت فشار اقدام کنند ۸۵ درصد از اعتبار لازم را دولت برای آنها تامین می نماید.

وی افزود: از دیگر پروژه هایی که در این هفته افتتاح می شود اجرای زوم بندی صنایع غذایی در شهرک صنعتی خوانسار و اختصاص ۱۰ پلاک کارخانه در این هفته می باشد که در حدود ۲۰۰ نفر اشتغال زایی در حوزه صنایع غذایی و تبدیلی خواهد داشت.

فرماندار خوانسار هم چنین از خلع ید پلاک های معطل در شهرک صنعتی نیز خبر داد و افزود: با همکاری اداره کل صنعت معدن و تجارت، قوه قضاییه و اداره صنعت و معدن شهرستان روند خلع ید از این پلاک ها در حال انجام است.

وی اضافه کرد: زیرساخت های ناحیه صنعتی رحمت آباد نیز در حال تکمیل بوده و علاوه برآن ۱۴ پلاک کارگاهی در منطقه خم پیچ آماده است و در مجموع ۱۴۰ پروژه در سطح شهرستان در حال انجام می باشد.

شفعتی با تاکید بر توریست پذیری خوانسار و لزوم ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه این صنعت تصریح کرد: امسال شاهد افتتاح دهکده گردشگری گلستانکوه خوانسار خواهیم بود و در کنار آن اجرای دو طرح دهکده گردشگری قرانی در منطقه ویست و طرح بیزتیلند را پیش رو داریم.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه آبخیزداری نیز در منطقه عربستان خوانسار پروژه هایی در حال اجرا است و تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

فرماندار خوانسار به کلنگ زنی فاز سوم مجتمع آبرسانی گلسار نیز اشاره کرد و ادامه داد: لوله گذاری از تونل تا روستای خشکرود انجام شده است تا به تصفیه خانه آب خوانسار متصل شده و روستاها به آب با کیفیت دست یابند.

وی به دو پروژه بزرگ تونل و فاضلاب خوانسار نیز اشاره کرد و از پیشروی مناسب این پروژه ها خبر داد و افزود: در مورد فاضلاب خوانسار اولین بخش هایی که انشعاب آنها اجرا خواهد شد مسکن مهر، شهرک های اندیشه و گلستان و خیابان بسیج خواهند بود.

شفعتی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص دلایل افزایش قیمت مسکن در شهرستان اظهار کرد: یکی از دلایل این افزایش قیمت، نبود توازن عرضه و تقاضا در بازار مسکن خوانسار است که خرید مسکن و زمین توسط افراد غیربومی در این باره قابل اشاره بوده که درصورت عرضه ۶۰۰ واحد مسکن مهر و توسعه شهری در قسمتی شرقی شهرستان به توازن قیمت ها کمک خواهد شد.

وی از اقدامات اجرایی برای تصویب طرح خوانسار به عنوان شهر سالم و اعلام منطقه شکار ممنوع گلستان کوه به مساحت ۵۲ هزار مترمربع نیز خبر داد و گفت: از آنجایی که خوانسار دارای پارامترهای مربوط به شهر سالم است مراحل اخذ مصوبه این موضوع پس از هفته دولت پیگیری و انجام خواهد شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها