چاپ این خبر
کد خبر : 78449
۹:۴۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸
در مجمع بسیج خوانسار مطرح شد:

تکلیف امروز ما شناخت حق و استقامت در جبهه حق است

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی گفت: امروز در شرایطی که شیطان و باطل با همه نیروی خود به میدان آمده است تکلیف ما و به ویژه نخبگان جامعه شناخت حق و استقامت در جبهه حق است چرا که وقتی حق شناخته شود جبهه آن نیز شناخته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، حجت الاسلام و المسلمین ابطحی در جلسه مجمع بسیج شهرستان خوانسار که در سالن اجتماعات سپاه ناحیه خوانسار برگزار شد با اشاره به ایام ترویه و عرفه و آغاز حرکت عظیم و تاریخ ساز سید الشهدا علیه السلام اظهار کرد: در طول تاریخ خلقت همواره دو جبهه حق و باطل رو در روی یکدیگر بوده اند و به تعیبر قرآن حکم حق مشابه بارانی است که از آسمان فرو می ریزد و باطل به مثابه همان خس و خاشاک و کف روی آب است که نابودشدنی و زوال پذیر است.

این خطیب با بیان این که باطل جولان ظاهری دارد اما در واقع این حق است که غلبه می یابد گفت: از آیات قران کریم برمی آید که تا جبهه حقی وجود نداشته باشد باطل نمی تواند ظهور یافته و خودنمایی کند.

وی افزود: امروز در شرایطی که شیطان و باطل با همه نیروی خود به میدان آمده است تکلیف ما و به ویژه نخبگان جامعه شناخت حق و استقامت در جبهه حق است چرا که وقتی حق شناخته شود جبهه آن نیز شناخته خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی با اشاره به تعبیر حضرت امام (ره) در ملاک بودن حال فعلی افراد در مواجه شان با جبهه حق افزود: تاریخ به ما نشان می دهد برخی افراد در شرایط بحران از شناخت جبهه حق و باطل بازمانده اند، هم چنان که برخی یک زمان نخست وزیر بوده اند اما امروز کشور را به آشوب کشانده و عده ای درصدد شکستن حصر آنها هستند.

وی خاطر نشان کرد: به عنوان نخبگان و زبدگان جامعه تکلیف آن است که حق را بشناسیم و ذره ای از آن کوتاه نیاییم چرا که در شرایطی هستیم که رهبر انقلاب آن را مشابه شرایط جنگ احزاب در زمان پیامبر (ص) بیان کرده اند.

این خطیب با تاکید بر نمودهای جبهه حق و پیروزی انقلاب تصریح کرد: شهدایی هم چون شهید حججی نمودهای جبهه حق هستند، شهیدی که در بیان رهبر انقلاب حجت الهی در برابر ما است و به چیزی کمتر از شهادت راضی نشد.

وی اضافه کرد: آنچه که امروز رهبر انقلاب از ما می خواهد پایمردی در جبهه حق است و برخلاف آنچه که برخی اظهار می کنند دوران انقلاب به اتمام رسیده این انقلاب هم چنان در حال جوشش و رویش است و شهید حججی ها به برکت انقلاب به این عرصه می آیند.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی حل مشکلات کشور را با روحیه انقلابی میسر دانست و ادامه داد: باید بدون چشم داشت به بیرون از توان نیروهای داخلی استفاده کرد و نباید چشم به جبهه باطل داشت هم چنانی که برجام مصداق این نکته است.

وی افزود: امروز برای شناخت جبهه حق معیار و شاخصی چون رهبر انقلاب داریم که معیار و شاخص ها را بیان می کنند و دشمن می خواهد ما از این معیار دست بکشیم و دچار تزلزل شویم.

احداث سردخانه در خوانسار با مشارکت بخش خصوصی
در این جلسه مدیر جهاد کشاورزی و عضو کارگروه اقتصادی بسیج شهرستان اولویت های کشاورزی منطقه را برشمرد و اظهار کرد: از اولویت های مهم ما در این بخش مصرف بهینه منابع آب موجود با اجرای طرح های نوین آبیاری در خوانسار است.

وی افزود: حفظ اراضی و باغات شهرستان، توسعه بیمه محصولات کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و به ویژه زعفران و گل محمدی در مزارع از دیگر مسائل مهمی است که در این بخش پیگیری می شود.

مشایخی از آمادگی جهاد کشاورزی برای همکاری با بخش خصوصی جهت ایجاد سردخانه در شهرستان خبر داد و گفت: درصدد احداث سردخانه ای با مساحت پنج هزار متر با همکاری بخش خصوصی هستیم.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف مهمی که در حوزه کشاورزی در حال پیگیری است بحث آموزش و ترویج است چرا که معتقد هستیم علت شکست افراد در این بخش فقدان آموزش است.

در این جلسه هم چنین در خصوص مراحل اجرای پروژه فاضلاب خوانسار نیز توضیحاتی ارائه شد و از لوله گذاری ۳۰ کیلومتر از مسیر ۱۶۰کلیومتری پروژه فاضلاب شهرستان و اختصاص ۳ و نیم میلیارد تومان به فاز مکانیکال این پروژه خبر داده شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها