چاپ این خبر
کد خبر : 78784
۳:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
معاون امور شهرداری های كشور:

۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اختیار کلان شهرها قرار گرفت/ کمک به شهرداری ها پروژه محور است

معصومی معاون امور شهرداری های کشور گفت: توسعه متوازن در استان ها یکی از عوامل مهمی است که وزارت کشور دنبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از اصفهان شرق، هیربد معصومی، با اشاره به مشکلاتی که شهرهای کوچک دامنگیر آن بودند، گفت: بر اساس اعتباری که امسال در اختیار سازمان شهرداری ها و وزارت کشور است می توان بر حسب اولویت بندی در زمینه انجام تعدادی از پروژه های عمرانی، کمک کرد.

معاون شهرداری های سازمان شهرداری و دهیاری های کشور اظهار کرد: همه شهرهای کشور مد نظر ما قرار دارد و قطع به یقین شهرهای شرق اصفهان از این قائده مستثنی نیست.

وی از ایجاد کمیسیون خاص شهرها خبر داد و افزود: متاسفانه شهرداری ها نتوانستند از وجود این کمیسیون استفاده کنند؛ در صورتی که کمیسیون به عنوان یک فرصت مطلوب به شمار می رود.

معصومی تاکید کرد: توسعه متوازن در استان ها یکی از عوامل مهمی است که وزارت کشور دنبال می کند و در این رابطه کمک های نسبتا خوبی به شهرداری ها داده شده است.

وی با اشاره به اینکه کمک های ما پروژه محور است، تصریح کرد: کمک سازمان به شهرداری ها برای بودجه جاری نیست بلکه کمک ها بر اساس پروژه عمرانی و اقتصادی به صورت بلاعوض و وام با سود کم در اختیار شهرداری ها قرار دارد.

معاون شهرداری های سازمان شهرداری و دهیاری های کشور از نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: دولت ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اختیار کلان شهرها قرار داد و بیش از ۵۰ هزار تاکسی و ۲ هزار واگن مترو برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری وارد کردیم و این طرح از جمله اهداف سازمان بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها