چاپ این خبر
کد خبر : 78800
۱۲:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۲

کتاب پرسش‌ها و پاسخ‌های قرآنی در اصفهان رونمایی شد

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم شعبه اصفهان از رونمایی کتاب پرسش‌ها و پاسخ‌های قرآنی از سلسله کتاب‌های پرسمان دینی در اصفهان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد قطبی  در مراسم رونمایی از نخستین کتاب منتشر شده در مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی اصفهان اظهار داشت: مسائلی در جامعه وجود دارد که لازم است قبل از اینکه ابهامی راجع به آن‌ها در ذهن افکار عمومی به وجود آید، برای آن سؤال طراحی‌شده و پاسخ آن‌ها به‌صورت کوتاه و مختصر و با استفاده از قالب‌های نوین در کمترین زمان ممکن منتشر شود.

وی افزود: تلاش ما بر این است که از مجموعه سئوالات جمع‌آوری‌شده و پاسخ به آن‌ها به سمت فرآوری و استفاده از آن‌ها حرکت کنیم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: درست است که مخاطبان سؤالی را مطرح کرده و پاسخ آن را دریافت کرده‌اند، اما می‌توان با تغییر شکل سئوالات و عمومی‌کردن آن‌ها و مستندسازی و تکمیل پاسخ‌ها نسبت به انتشار وسیع‌تر در قالب‌هایی مثل کتاب اقدام کرد.

وی گفت: امروز به برکت فضای مجازی، سیستم‌های جمع‌سپاری پلتفرم‌هایی را ایجاد کرده که در لحظه، همه در حال تولید، اشتراک‌گذاری و استفاده از داده‌ها هستند ولی ما محتوایی را که به‌صورت دقیق و علمی تولید کرده‌ایم، درجایی مخفی کرده و قفل ‌زده‌ایم، درحالی‌که جامعه تشنه آن است و ضرورت دارد از آن استفاده کند و نباید آن را به گروه خاصی منحصر کنیم.

قطبی بیان کرد: مسائلی در جامعه وجود دارد که نیاز است ما برای آن‌ها سؤال تولید کرده و جواب بدهیم، این اتفاق باید به‌سرعت رخ دهد و قبل از اینکه ابهامی در ذهن مردم شکل بگیرد، ما به آن پاسخ دهیم، چون تمام مردم به ما مراجعه نمی‌کنند، بلکه درصد اندکی از آن‌ها مراجعه کرده و از ما پاسخ دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: عده دیگر اما مراجعه نکرده یا ما را نمی‌شناسند و حتی در صورت شناخت، اهمیتی نمی‌دهند اما ذهن آن‌ها به‌تدریج شاکله منفی پیدا کرده و به تعبیر قرآن، قوه تشخیص آن‌ها بر مبنای دیگری شکل می‌گیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها