چاپ این خبر
کد خبر : 78848
۸:۳۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱
با سخنرانی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن کشور:

نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان برگزار می شود

دبیر اجرایی کنگره شهدای روحانی استان اصفهان از برگزاری نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان با محوریت شهید شاخص سال، شهید حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد در ۲۰ مهر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از مباحث، مظاهر محمدی دبیر اجرایی کنگره شهدای روحانی استان اصفهان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری نهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان با محوریت شهید شاخص سال، شهید حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد در ۲۰ مهرماه خبرداد.

وی با بیان اینکه این اجلاسیه برای نهمین سال متوالی در سالن شهدای بسیج ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) و با سخنرانی مدعو ویژه مراسم حجت الاسلام حاج صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن کشور برگزار خواهد شد، گفت: نخستین کنکره شهدای روحانی اصفهان در سال ۸۸ در دانشگاه اصفهان با حور ۴هزار نفر برگزار شد.

محمدی تصریح کرد:نسبت تعداد شهدای روحانی به جمعیت این قشر در زمان جنگ تحمیلی بالاترین عدد نسبت به دیگر اقشار جامعه است، افزود: این نشان از پیشتازی جامعه روحانیت در دعوت مردم به حضور در جبهه های حق علیه باطل است.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار تایید شده تعداد شهدای روحانی متعلق به استان اصفهان که در حوزه های علمیه این شهر تحصیل و از این استان به جبهه های جنگ اعزام شده اند، ۵۹۰ نفر است که نسبت عددی ۱به ۶را بیان می کند.

دبیر اجرایی کنگره شهدای روحانی استان اصفهان خاطرنشان کرد: یک هزارو ۱۱۲ نفر ایثارگر، رزمنده، جانباز و آزاده روحانی و طلبه نیز از دیگر افتخارات این استان در صحنه رشادت و دلیرمردی ها است.

وی افزود: شهید شاخص امسال روحانیت ، شهید حاج سید حسن بهشتی نژاد انتخاب شده است، این شهید از موثران و فعالان انقلاب در زمان پیروزی انقلاب اسلامی بود که به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

محمدی ابراز کرد: مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ به عنوان مدرسه شاخص با ۱۴۵ شهید طلبه و روحانی در دوران هشت سال دفاع مقدس انتخاب شد که درصدد تالیف کتابی از شهدای این مدرسه علمیه هستیم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها