چاپ این خبر
کد خبر : 78917
۱۱:۴۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۵

کسب رتبه نخست خوانسار در جذب اعتبار برای ایجاد کارگاه‌های کوچک اشتغال‌زایی

فرماندار شهرستان خوانسار گفت: شهرستان خوانسار در زمینه جذب اعتبارات برای ایجاد کارگاه‌های کوچک اشتغال‌زائی رتبه نخست را کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید حسن شفعتی عصر امروز در جلسه شورای اداری خوانسار، اظهار کرد: ایام ماه محرم با هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس تقارن دارد، مسؤولان با برنامه ریزی مدون دهه نخست ایام ماه محرم و هفته دفاع مقدس مشارکت و همکاری لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و ایثار رزمندگان ۸ سال دوران است، افزود: آرامش امروز کشور مرهون رشادت رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و باید با گرامیداشت این هفته یاد آن دوران طلائی در ذهن نوجوانان و آیندگان تداعی شود.

فرماندار شهرستان خوانسار گفت: شهدا برای آینده کشور وصیت‌نامه‌ ‌نوشتند، امروز که این وصیت نامه‌ها بازخوانی می‌شود گویی تذکر و تأکیدات شهدا مدنظر دوران کنونی بوده است و قطعأ بدانید عمل به وصیت شهدا گره‌گشای مشکلات و رفع موانع جامعه خواهد بود.

شفعتی با اشاره به اینکه خوانسار در ایام ماه محرم از نقاط مختلف کشور میزبان مسافران است به طوری که جمعیت ۴ برابر افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی با برنامه‌ریزی مدون باید زمینه امنیت و سلامت عزاداران و مسافران را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در جلسه شورای فرهنگ عمومی برنامه ریزی شده است که در هیأت‌های مذهبی شهرستان پیرامون چگونگی وقایع و قیام عاشورا سخنرانی انجام شود، عنوان کرد: شهر خوانسار معروف به حسینیه کشور است و جا دارد در ایام ماه محرم در راه اباعبداله‌الحسین قدم‌های بزرگی برداشته شود.

فرماندار شهرستان خوانسار بیان کرد: با پیگیری مجلس دهم، دولت اعتباراتی برای بخشودگی جرائم تخصیص داده است تا وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدون دریافت جریمه بانکی پرداخت شود که برای کشاورزان نوید بخش خواهد بود.

شفعتی با اشاره به اینکه نوع مدیریت و نگاه به آیین‌نامه در منصب و مسؤولیت‌ها متفاوت است، تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت برای مشاغل خانگی در حاشیه روستاها در اوایل مهرماه تخصیص داده شده است همچنین واگذاری زمین در حاشیه روستاها حرکتی برای ایجاد اشتغال در روستاها است.

وی با بیان اینکه فاز سوم شهرک‌های صنعتی به زودی اجرایی می‌شود، تاکید کرد: شهرستان خوانسار در زمینه جذب اعتبارات برای ایجاد کارگاه‌های کوچک اشتغال‌زائی رتبه نخست را کسب کرده است.

فرماندار شهرستان خوانسار با اشاره به اینکه افرادی که زمین برای سرمایه‌گذاری تملک کردند و بلااستفاده مانده است با صدور احکام قضائی خلع ید خواهند شد، اضافه کرد: مسؤولان برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام در جذب اعتبارات و تملک دارائی از استان اهتمام ورزند.

شفعتی خاطر نشان کرد: با اجرای فاز سوم پروژه گلسار مابقی روستاهای شهرستان از نعمت آب پایدار بهره‌مند خواهند شد همچنین پروژه مهم فاضلاب شهری خوانسار ظرف دو هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پایان با تبریک آغاز به کار اعضای شورای جدید شهر خوانسار و قدردانی از اعضای شواری سابق، افزود: توسعه محوری باید رأس کار شوراها قرار گیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها