چاپ این خبر
کد خبر : 79560
۱۲:۰۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲

سپاه پاسداران خط قرمز جمهوری اسلامی ایران/ حمایت سازمان‌‎‌های بین‌المللی از سپاه باید جایگزین تحریم شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، گفت: سازمان‌‎‌های بین‌المللی باید از سپاه حمایت کرده نه آنکه به دنبال افزودن آن به لیست سازمان‌های تروریستی باشند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص استراتژی جدید ایالات متحده در قبال جمهوری اسلامی ایران و احتمال قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی از سوی دولت آمریکا با اعمال قانون کاتسا، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وظیفه دفاع از انقلاب، جمهوری و گفتمان انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور را دارد، از این رو اقدامات مهمی در سطح منطقه با هدف تحقق امنیت منطقه و کشور انجام داده است.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: تحریم سپاه از سوی آمریکا با هدف تضعیف سازمان موفقی است که توانسته بر داعش و جبهه النصره پیروز گردد. این نهاد با موفقیت‌های پی‌درپی باید مورد تجلیل سازمان‌های بین‌المللی قرار گیرد.

وی افزود: تحریم سپاه از سوی آمریکایی که مدعی مبارزه با تروریسم جهانی است، نشان از ادعاهای کذب و پشتیبانی آنها از تروریسم به جای مبارزه است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید مورد حمایت سازمان‌‎‌های بین‌المللی قرار گیرد نه آنکه با تحریم مانع مبارزه آن با گروه‌های انحرافی و افراطی شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ قانون کاتسا چهارم مرداد ۹۶ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب و ۱۱ مرداد ماه توسط ترامپ امضا شد. بر اساس این قانون دولت آمریکا موظف است ظرف ۹۰ روز این تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کند. حال طبق برخی گمانه‌زنی‌ها ترامپ قصد دارد کل مجموعه سپاه پاسداران را هدف قرار داده و به عنوان بخشی از راهبرد جدید خود درباره ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک “سازمان تروریستی” معرفی کند./

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها