چاپ این خبر
کد خبر : 79624
۳:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

خدمات رایگانی که برای زائران هزینه دار می شود

مسئولین کشورهای مختلف در این فصل اقدام به کاهش هزینه های تمام شده برای مسافران می کنند تا هزینه های مسافرت کاهش و صنعت گردشگری آنها پیشرفت کند اما متاسفانه این موضوع در کشور ما برعکس است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از دانا، در هفته های گذشته تب و تاب مردم برای زیارت حرم امام حسین و حضور در پیاده روی اربعین بیشتر شده است.

در همین راستا سازمان حج و زیارت اعلام کرد که همه کسانی که قصد پیاده روی اربعین دارند باید در سامانه سماح ثبت نام کنند و در همین راستا کسانی که خارج از سامانه سماح اقدام به دریافت ویزا کرده اند تنها از پرداختن یک بند معاف شده و باز هم باید برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنند.

هزینه هایی که امسال برای خروج از کشور و شرکت در اربعین در نظر گرفته شده است تغییراتی داشته که همین مساله منجر به اعتراض زائران شده است.

اگرچه در سال های گذشته اعلام شده بود که خروج زائران از مرز تنها باید با ویزا صورت بگیرد و همه زائران باید در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند اما باز هم تعدادی خارج از این سامانه به مرزها مراجعه کردند.

سازمان حج و زیارت در ابتدا اعلام کرده بود که ثت نام در این سامانه به‌منظور ساماندهی هر چه بیشتر زائران در راستای خدمات‌رسانی مناسب خواهد بود اما اکنون با اضافه شدن گزینه های جدید جهت ثبت نام در این سامانه به نظر می رسد زیارت اربعین تبدیل به محل درآمدی برای دولت شده است.

با مراجعه به سامانه هر فرد باید مبلغ ۴۰ دلار یعنی با قیمت فعلی دلار باید ۱۶۰ هزار تومان برای روادید پرداخت کند از طرف دیگه بیمه هر فرد برای اون ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان آب می خورد.

حق الزحمه کارگزاری هم که ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان است باید از سوی همه زائران حتی کسانی که به صورت مجزا روادید خود را گرفته اند پرداخت شود.

گزینه دیگری که امسال برای زائران اجباری شده است پرداخت هزینه های درمانی یا همان هلال احمر است که به ازای هر نفر ۶ هزار و ۲۰۰ تومان است.

با یک حساب سر انگشتی مشخص می شود که مبلغی که هر زائر برای ثبت نام در سامانه سماح باید بپردازد چیزی حدود ۱۹۵۹۰۰ تومان است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها