چاپ این خبر
کد خبر : 80284
۲:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۹
مديركل حفاظت محيط زيست استان مطرح کرد؛

لزوم پیگیری حقابه های محیط زیست توسط نمایندگان مجلس/ انتظارات از استان اصفهان بسیار بالا است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان این که تصویب حقابه های زیست محیطی از افتخارات محیط زیست است، گفت: تحقق این حقابه نیازمند مطالبه گری نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار در مجلس دهم، با اشاره به ظرفیت های محیط زیست دو شهرستان گلپایگان و خوانسار، اظهار کرد: یکی از مهم ترین ظرفیت های این دو شهرستان طبیعت گردی است که باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال سبز و پایدار از آن حمایت کرده و توسعه داد.

سید رحمان دانیالی، با بیان این که تصویب حقابه های زیست محیطی از افتخارات محیط زیست است، خاطرنشان کرد: تحقق این حقابه نیازمند مطالبه گری نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان این که انتظارها از استان اصفهان بسیار بالا است، خاطرنشان کرد: انتظارهای زیادی در عرصه خدمت از استان وجود دارد و باید از هرگونه افزایش بار اضافی بر ظرفیت خدمت رسانی مرکز استان جلوگیری کرد؛ این افزایش بارگذاری اضافه بر این ظرفیت را خلاف جامع‌نگری و مغایر با توسعه پایدار دانست.

وی تجاوز و تعدی در بستر و حریم رودخانه زاینده‌رود را امری غیراصولی قلمداد کرد و گفت: این معضل بزرگ نیز به کمک نمایندگان مجلس قابل حل و فصل خواهد بود.

نماینده سازمان مردم نهاد زیست محیطی شهرستان گلپایگان، نیز در این نشست با اشاره به معضلات زیست محیطی شهرستان، گفت: آلودگی هوا یکی از معضلات بزرگ زیست محیطی شهرستان گلپایگان است که باید برای مقابله و مدیریت آن از هم اکنون چاره اندیشی کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها