چاپ این خبر
کد خبر : 80405
۱۰:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۴

ژاپن طرح کاهش آب بدون درآمد را در ایران کلید زد

تهران- ایرنا- شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و آژانس همکاری‌های بین‌المللی دولت ژاپن (جایکا) پیش نویس تفاهمنامه همکاری‌های فنی را برای اجرای طرح کاهش آب بدون درآمد امضا کردند که در مرحله نخست به طور آزمایشی در خوانسار پیاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، خانم تامورا نماینده موسسه جایکا در آیین امضای این پیش نویس تفاهمنامه همکاری گفت: در مدت سه سال طرح مطالعات کاهش آب بدون درآمد در خوانسار به سرانجام رسید و پیش نویس تفاهمنامه همکاری امضا شد.
وی افزود: در شهرهای بزرگ ایران میزان آب بدون درآمد حدود ۲۰ درصد است اما این رقم در شهر خوانسار به ۶۰درصد می رسد.
به گفته وی، بر پایه این تفاهمنامه کارشناسان حوزه بهره برداری در کشور و استان اصفهان تحت آموزش درباره کاهش آب بدون درآمد با توجه به علم روز دنیا قرار می گیرند.

** تقویت ظرفیت نیروی انسانی
معاون نظارت بربهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز گفت: با نظارت شرکت مهندسی آبفا کشور و همکاری مسئولان امر در شرکت آبفا استان اصفهان باید این طرح در زمان مقرر به پایان برسد.
شاهین پاکروح افزود: تقویت ظرفیت نیروی انسانی در بخش آب بدون درآمد مطابق با علم روز دنیا یکی از اهداف مهم این طرح است.
مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان نیز گفت: بیش از چهار سال است که ارتباطات فنی و آموزشی میان کارشناسان آبفا اصفهان با کارشناسان کشور ژاپن در زمینه کاهش آب بدون درآمد در دستور کار قرار گرفته است تا امروز شاهد امضا پیش نویس تفاهم نامه همکاری میان آبفا اصفهان وموسسه جایکا باشیم.
هاشم امینی افزود: طرح کاهش آب بدون درآمد در شهر خوانسار به یک پروژه ملی تبدیل شده تا با بومی سازی این دانش بتوانیم چالش مهم هدررفت آب در کشور را مهار کنیم.
به گزارش ایرنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق صبح شنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ۴۵۸ شرکت داخلی و ۳۱۰ شرکت خارجی از ۳۰ کشور مانند آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلیس، سوئد، امارات و روسیه گشایش یافت و به مدت چهار روز ادامه دارد.
شرکت های فعال در زمینه های سیم، کابل، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم های ابزار دقیق در این نمایشگاه حضور دارند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها