چاپ این خبر
کد خبر : 80624
۹:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان خبرداد؛

برپایی تجمعات باشکوه عزاداران اربعین حسینی در سراسر استان اصفهان

دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان اصفهان از برگزاری عزاداری‌های متمرکز همزمان با اربعین حسینی علیه‌السلام در سراسر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن بابایی در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، با اشاره به برگزاری اجتماع عظیم مردمی روز اربعین حسینی در میدان امام علی علیه‌السلام اصفهان، اظهار کرد: مردم متدین استان در سراسر شهرستان‌ها در میدان‌ها و مساجد جامع عزاداری‌های متمرکز را همزمان با اربعین حسینی علیه‌السلام برگزار خواهند کرد.

دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان اصفهان با بیان اینکه فردا در مصلای بزرگ کاشان اجتماع بزرگ عزاداران انجام خواهد گرفت، گفت: در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان و امامزاده شاه کرم اصفهان نیز مراسم‌هایی برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: تمامی تلاش ما بر این بوده تا محوریت برنامه‌های اربعین در میدان امام علی علیه‌السلام اصفهان و تجمع عزاداران در این محل باشد.

حجت‌الاسلام بابایی از تمامی هیئات مذهبی،‌ مراکز فرهنگی و مردم اصفهان برای حضور در این مراسم دعوت کرد و گفت: با توجه به اینکه در بیست و هشتم صفر بسیاری از هیئات برای عزاداری در مشهد مقدس گرد هم جمع می‌شوند، می‌توان گفت عزاداری باشکوه شهر اصفهان در پایان ماه صفر هم همین اجتماع روز اربعین خواهد بود.

به گزارش صاحب‌نیوز، اجتماع بزرگ اربعین حسینی ۱۸ آبان ماه ساعت ۱۰ صبح در میدان امام علی (ع) اصفهان برگزار خواهد شد که تلاوت قرآن کریم، تلاوت زیارت اربعین و مداحی مداحان ازجمله برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای این مراسم خواهد بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها