چاپ این خبر
کد خبر : 80793
۱۱:۴۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
استاندار اصفهان:

اگر با قانون در کاری گره ایجاد شود، خیانت است

استاندار اصفهان گفت: اگر با قانون در کاری گره انداخته شود خیانت و اگر راه باز شود خدمت است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از ایمنا، محسن مهر علیزاده در جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار، اظهار داشت: نخستین سفر شهرستانی به شهر دارالمومنین خوانسار بود و سعادت بود در آیین رونمایی ضریح مطهر امام‌زادگان دختران بکر از نوادگان امام موسی بن الجعفر(ع) شرکت کنم.

وی روحیه تلاش، تدین و ایمان مردم شهر خوانسار را ستودنی دانست، افزود: این روحیه و تلاش مردم خوانسار در مقایسه با میانگین کشوری از نظر اخلاقی، فکری، فرهنگی، اعتقادی، مسائل اجتماعی و امنیتی یکی از شهرهای نمونه است.

استاندار اصفهان تأکید کرد: هنگامی که مسئولان هم سو و در راستای برنامه‌های نظام و درخواست های مردم برنامه ریزی و همت می‌کنند هم برنامه‌ها به درستی اجرا می‌شود و هم مردم راضی هستند.

وی تأکید کرد: قرارگاه خاتم الاانبیا نهادی ارزشمند و وابسته به سپاه پاسداران است و انتظار داریم که در جهت حفظ و حراست بیت المال تلاش کند.

مهرعلیزاده گفت: تدین مردم و آرامش شهر و کم بودن بزهکاری و آسیب‌های شهرستان به دلیل تربیت‌های علمای دینی و باورها و اعتقادات مردم است.

وی بیان کرد: تونل بوئین -میاندشت پس از سه تا چهار ماه توقف که به دلیل پرداخت نشدن هزینه‌های پیمان کاران با تامین شدن اعتبارات هفته آینده آغاز می‌شود.

مهرعلیزاده با بیان اینکه به همه مسئولان و مدیران سطح استان تأکید دارم که پیگیر پروژه‌ها باشند، گفت: سد باغکل به صورت جدی پیگیری شود و فرماندار نیز گزارش پیگیری‌ها را ارائه کند تا هرچه سریع تر پروژه به سرنجام برسد.

وی گفت: پیمانکار راه دامنه به خوانسار مسئولیت کمربندی شهرستان را برعهده گرفت و حداقل تا ۱۸ماه آینده به پایان می‌رسد زیرا هم امکانات و هم نیروی انسانی موجود است.

استاندار اصفهان بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های موجود راه درست پایان یافتن پروژه‌ها است که با کمی هماهنگی می‌توان پروژه‌ها را به اتمام رساند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد امید در مردم منش و شیوه دولت است و توقع مردم را می‌داند اما اعتبارات محدود است.

مهرعلیزاده گفت: امام جمعه‌های شهرستان‌ها از دولت منتخب مردم که مورد تأیید مقام رهبری حمایت می‌کنند و نباید مردم دلسرد شوند.

وی با بیان اینکه مردم توقع تکریم و سزاوار خدمت رسانی بی منت هستند، گفت: مسؤولان از خدمت رسانی با تمام وجود به مردم تلاش کنند.

استاندار اصفهان تأکید کرد: چند برابر معوق مانده‌ این پروژه‌ها هزینه شود تا رشد جمعیت منفی خوانسار جبران شود.

وی با اشاره به ایجاد مرکز همایش‌های بین المللی در دهکده‌های گردشگری خوانسار تأکید کرد: به گونه‌ای دیگر به شهر خوانسار باید نگاه شود تا موجب ارتقای سطح فرهنگی استان اصفهان است.

مهرعلیزاده گفت: باتوجه به ظرفیت های شهر خوانسار گروه‌های گردشگری را برای شهر ایجاد کنیم و گردشگران را با آیین‎های کهن آشنا ساخته که این موضوع به آرامش شهر و جذب توریست کمک می کند.

وی بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه استان طرح آمایش هر شهرستان را به پایان رسانده و ظرفیت‌های شهرستانی شناسایی شده است و در اجرای طرح‌ها در همین راستا اصرار داریم.

استاندار اصفهان گفت: در کشور واقعیت و قانونی است که طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شود و اجرای عمرانی طرح‌های دولتی کمرنگ خواهد شد.

وی افزود: اگر با قانون گرهی انداخته شود خیانت است، و اگر گرهی باز شود خدمت است، و البته باید هماهنگی‌هایی از قبل صورت بگیرد تا مشکلی در آینده پیش نیاید.

مهرعلیزاده با بیان اینکه فرصت‌ها شناسایی و راحل‌ها پیشنهاد شده است و با توجه به امکانات اجرایی شود، گفت: از سرمایه گذاران تاجایی که مربوط به مسئولین است باید حمایت شوند.

وی افزود: در طرح گاج کسی وامی گرفته و استفاده کرده یا باید آن را به نحوی در شهرستان برگرداند یا قانون باید برخورد کند، وام بیت المال حق مردم است، تکلیف را سرمایه‌گذار باید مشخص کند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: خانه‌های تاریخی شهرستان همانند خانه های یزد، شیراز و مشهد به صورت مجتمع گردشگری تبدیل شود زیرا این خانه‌ها پتانسیل خوبی برای خوانسار است و می‌توان با وام‌های گردشگری به این کار رونق بخشید.

مهرعلیزاده با اشاره به اینکه خوانسار را باید خودتان توسعه دهید و استاندار هم کمک می‌کند، گفت: می‌توانیم به سرمایه گذاران شهرستان تضمین لازم را بدهیم تا شهرستان آباد شود./

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها