چاپ این خبر
کد خبر : 80797
۸:۵۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
فرماندار خوانسار:

خوانسار آب فراوانی دارد اما مردم تشنه هستند

فرماندار خوانسار گفت: قسمتی از استان اصفهان را خشک‌سالی در بر گرفته است و تأمین آب اولویت استان است در حالی که در شهرستان خوانسار آب فراوانی وجود دارد اما مردم تشنه هستند و در این زمینه باید سد باغکل تکمیل شود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، سیدحسن شفعتی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار، ضمن قدردانی از حضور استاندار جدید اصفهان، بیان کرد: قسمتی از استان را خشک‌سالی در بر گرفته است و تأمین آب اولویت استان است اما در شهرستان خوانسار آب فراوان وجود دارد اما مردم تشنه هستند.

وی با اشاره به بارش‌های زراعی سال، افزود: در این مدت ۴۸۰ میلی‌لیتر در این شهرستان باران باریده است اما آب‌های سطحی شهرستان ظرف ۲۴ ساعت از حوزه آبخیزداری خوانسار خارج می‌شود و به سمت سد ۱۵خرداد حرکت می‌کند.

فرماندار خوانسار بیان کرد: مهار بخشی از آب‌های سطحی بالادستی شهرستان و تکمیل سد باغکل و بحث‌های آبخیزداری در مراتع ضمن سودمند بودن برای شهرستان‌های پایین دستی، قنات‌های خشکیده شهرستان رونق می‌یابد و برای مردم شغل ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: اگر مهار آب در سرشاخه‌های شهرستان در دستور کار قرار بگیرد یک کار اساسی و ریشه‌ای انجام می‌شود.

شفعتی تاکید کرد: سهمیه انتقال آب قمرود به خوانسار باید افزایش یابد چرا که مجتمع آبرسانی که شامل ۲۳ روستا است زیر این آبرسانی آمده و با این میزان آب جوابگوی آن نخواهیم بود.

وی بیان داشت: مدیریت جهاد کشاورزی طرحی در رابطه با آبیاری نوین، قطره‌ای کردن و آبیاری‌های کم فشار و پرفشار دارد که هزینه ۸۵ درصد را دولت و ۱۵درصد آن را نیز باید کشاورزان پرداخت کنند.

فرماندار خوانسار با اشاره به اقدامات دولت در جهت سرمایه‌گذاری روستایی، بیان داشت: سه ناحیه صنعتی در خوانسار تعریف شده است، که ناحیه فدک در روستای رحمت‌آباد کلنگ‌زنی شد و ناحیه‌های روستاهای خم پبچ و ویست در حال طی کردن مراحل بروکراسی اداری است.

وی با اشاره به موضوع گردشگری، اظهار کرد: دهکده فرهنگی قرآنی منطقه ویست توسط قاریان بین‌المللی شهرستان در حال پیگیری است و مکانی برای محققین و پژوهشگران قرآنی خواهد بود.

شفعتی با اشاره به اینکه در سال ۶۶ شاهد سیل ویرانگری در شهرستان خوانسار بودیم، افزود: از آن سال تاکنون اعتبارات به صورت اندک اندک و قطره چکانی در اختیار شهرداری با هدف ساماندهی رودخانه از گلستان‌کوه تا داخل شهر قرار گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ساماندهی این رودخانه هم به ظرفیت گردشگری کمک و هم تهدید سیل را برطرف می‌کند و هم مشکل ترافیک شهر را برطرف می‌سازد.

دیدگاه ها

به اطلاع فرماندار محترم برسانید خواهشمند است از نام جعلی قمرود استفاده نکنید.
آبی که هم اکنون به خوانسار و نه شهرستان ایران می رود از رود اناربار گلپایگان است!!!!!!!!!!

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها