چاپ این خبر
کد خبر : 80979
۱۰:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

سند توسعه شهرستان خوانسار تصویب شد

سند توسعه شهرستان خوانسار به عنوان نخستین سند توسعه شهرستانی در استان اصفهان، تهیه و در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از ایرنا، روابط عمومی سازمان برنامه ریزی و مدیریت استان اصفهان روز شنبه به ایرنا اعلام کرد: سند توسعه شهرستان خوانسار به عنوان یک نمونه از ۲۴ سند توسعه شهرستان های استان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان ارائه شده است.
این سند توسعه در صد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان که مورخ ۲۵ آبان در استانداری اصفهان برگزار شد، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
این سند بر اساس اسناد چشم انداز و توسعه بالادستی ۲۰ ساله و پنج ساله و با توجه به ظرفیت ها و نیازهای شهرستان خوانسار تنظیم و تهیه شده است.
هدف از تهیه سند توسعه، شناخت وضعیت، نقاط قوت و ظرفیت های موجود و برش شهرستانی راهبردها و چشم اندازهای توسعه کشور و استان است.
کار اجرایی تهیه اسناد توسعه ۲۴ شهرستان استان اصفهان از ۲ سال گذشته توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان و با همکاری دانشگاه اصفهان آغاز شده است.
این اسناد پس از تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان در اختیار مسئولان، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، نخبگان و پژوهشگران قرار می گیرد.
در سند توسعه شهرستان چادگان بر بخش گردشگری بعنوان یکی از ارکان اصلی توسعه با توجه به ظرفیت های آن تاکید شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان نیز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اسناد آمایش و طرح مناطق برنامه ریزی استان، گفت: سندهای توسعه شهرستانی گامی در جهت اجرای اسناد فرادست است.
نعمت الله اکبری افزود: این طرح ها هدفگذاری و تعیین جهت توسعه شهرستان ها را بصورت دقیق بر اساس ظرفیت های هر شهرستان و حتی در مرحله بعد بصورت روستایی ارائه خواهد داد تا از اتلاف منابع جلوگیری و زمینه های سرمایه گذاری را شناسایی و تسهیل کند.
در این جلسه مقرر شده است که اسناد توسعه شهرستان ها در کارگروه تخصصی آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار استان اصفهان بررسی و گزارش تصویب آن در شورای برنامه ریزی و توسعه استان طرح شود.
استان اصفهان دارای بیش از پنج میلیون تَن جمعیت در ۲۴ شهرستان است.
بر اساس سند توسعه استان، علم و فناوری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعنوان محورهای اصلی توسعه انتخاب شده اند.
شهرستان خوانسار در ۱۶۰ کیلومتری شمال غربی اصفهان با جمعیت ۳۳ هزار نفر دارای یک بخش مرکزی و سه دهستان به نام های چشمه سار، کوهسار و پشت کوه با ۱۸ روستا است.
وجود شرایط ییلاقی، چشمه های آب فراوان وباغ های سرسبز شرایط مساعدی برای جذب گردشگر در این شهرستان فراهم کرده است.
ت/۳۰۱۱ / ۶۰۲۲ خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده : عمادی

انتهای پیام /*

دیدگاه ها

در این سند توسعه چقدر به حفظ محیط زیست و باغات خوانسار توجه شده؟ توسعه ی گردشگری در سالهای گذشته اثرات منفی اش بیشتر بوده تا مثبت. در این سند چقدر به باغشهر بودن خوانسار اهمیت دادند؟

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها