چاپ این خبر
کد خبر : 81188
۱:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۳
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار

یک واحد مسکونی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان در خوانسار وقف شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار گفت: در هفته وقف از سوی یک خیر یک باب منزل مسکونی به متراژ ۷۲ متر مربع به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان جهت کمک به بیماران صعب‌العلاج وقف شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسن عمادی در همایش یاوران وقف، اظهار داشت: در شهرستان خوانسار تعداد ۵۲۶ موقوفه داریم که شامل یک هزار و ۱۷۴ رقبه است.

وی افزود: مسجدها ۱۱۵ رقبه، حسینیه‌ها ۴۶ رقبه، آرامستان‌ها ۱۳ رقبه و حوزه‌های علمیه دارای ۴ رقبه دارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار اظهار داشت: طرح آرامش بهاری، طرح ضیافت الهی، طرح ولایت علوی، دهه کرامت، نشاط معنوی، بصیرت عاشورایی، دهه وقف، سوگواری یاس نبوی، ایجاد خیمه‌های معرفت، غرفه‌های کودک و نوجوان، سوگواری معنوی، طرح تربیت حافظان و قاریان قرآنی و برنامه‌های ملی، مذهبی و مسابقات قرآنی در سال جاری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه جمع هزینه‌ها در بخش موقوفات از محل نیات واقفین ۱۸۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، افزود: در سال جاری در بخش موقوفات در زمینه سرمایه‌گذاری ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، در بخش تعزیه‌ داری و روضه‌خوانی ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و اطعام و اکرام در ماه مبارک رمضان ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

عمادی ادامه داد: برای کمک به تعمیر حمام‌ها ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، کمک به تعمیر حسینیه‌ها ۳۳ میلیون تومان، کمک به مرمت و هزینه‎های جاری مساجد ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، کمک به طلاب و مدارس علوم دینی و حوزه‌های علمیه ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و کمک هزینه ازدواج به افراد بی‌بضاعت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار بیان داشت: در بخش بقاع متبرکه در زمینه بازسازی و تعمیر و مرمت ۱۹۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

وی افزود: هزینه‌های جاری بقاع متبرکه ۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و هزینه‌های فرهنگی ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

عمادی با اشاره به اینکه تثبیت سند مالکیت از وظایف اوقاف و امور خیریه است و در سال جاری با همکاری اداره ثبت خوانسار سند مالکیت ۶۵ پلاک ثبتی اخذ شده است، افزود: در سال جاری قرارداد ۳۰۰ رقبه تمدید شده است.

وی با بیان اینکه همه باید واقف باشیم و باید در زمینه ترویج فرهنگ وقف تلاش شود تا وقف به جایگاه واقعی در جامعه برسد، بیان کرد: در هفته وقف از سوی یک خیر یک باب منزل مسکونی به متراژ ۷۲ متر مربع به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان جهت کمک به بیماران صعب‌العلاج وقف شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها