چاپ این خبر
کد خبر : 81253
۷:۳۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۵
کارشناس مسائل سیاسی؛

ویترین آمریکا در منطقه مملو از شکست است/ پایه اقتدار و امنیت کشور بسیج است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: استکبار راهبرد جدیدی برای نظام تعریف کرده است و آن پیاده کردن مدل لیبی یعنی ابتدا خلع سلاح و سپس اشغال و دوم اجرای مدل شوروی سابق با اعمال نفوذ در ارکان تصمیم گیری و تصمیم سازی است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، رمضانعلی غلام رضایی در همایش شکوه مقاوت که در سالن شهید زمانیدوست خوانسار برگزار شد با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در برابر مثلث شوم غربی، عبری و عربی اظهار کرد؛ هفته بسیج فرصت مغتنمی است تا نگاهی به جایگاه و عملکرد بسیج در داخل کشور و در سطح منطقه داشته باشیم.

وی با بیان این که بسیج مظهر اقتدار، عزت و عظمت ایران اسلامی است گفت؛ امام (ره) با فکر الهی و عمیق و آینده نگری این نهاد وسیع مردمی را ایجاد کرد و اگر این نهاد نبود سرنوشت این انقلاب و نظام نیز مشخص نبود.

وی افزود؛ امام (ره) می دانست که مستکبران عالم و حاکمان ظلم در جهان تحمل این پدیده نوظهور اسلامی را یعنی نظام سیاسی مبتنی بر ولایت فقیه را ندارند چرا که از اهداف این نظام مبارزه با استکبار و منافع آنها و برهم زدن امنیت رژیم صهیونیستی است و از این رو دشمنان هجمه های مختلفی را علیه آن تدارک خواهند دید.

غلام رضایی با تاکید بر این که ملت ایران عظمت، اقتدار و امنیت خود را مدیون تفکر و فرهنگ بسیجی است تصریح کرد؛ دشمنان سعی کردند پس از شکست در جنگ تحمیلی از درون جهان اسلام گروه های موازی با نام مذهب ایجاد کنند و طبق تعریف سناریوی خود فروپاشی جهان اسلام را از درون کلید بزنند.

وی با اشاره به فتنه ۸۸ و حرکت آگاهانه بسیج بر اساس تدابیر رهبر انقلاب برای کور کردن این فتنه افزود؛ پس از جنگ و فتنه ۸۸ دشمن احساس کرد اگر بخواهد با هسته مرکزی اسلام مقابله کند باید گروه هایی با نام مذهب و اسلام ایجاد کرده و ملت های مسلمان را به جان یکدیگر بیاندازد.

این کارشناس مسائل سیاسی به راه اندازی آتش جنگ توسط مستکبران در افغانستان و عراق و ایجاد گروه تروریستی طالبان اشاره کرد و ادامه داد؛ مجاهدان عراقی و افغان اجازه به ثمر رسیدن این توطئه را ندادند، اما دشمن گروه تکفیری داعش را در سایه غفلت جوانان جهان اسلام ایجاد و ۱۵ سال روی مبانی فکری و اعتقادی آنها کار کرد تا محور مقاومت در جهان اسلام را نابود سازد.

وی اضافه کرد؛ اگر مقاومت اسلامی و حزب اله نبود امروز از سوریه اثری باقی نمی ماند، اما قدرت تفکر بسیجی اجازه نداد که داعش در منطقه قدرت یابد در حالی که آمریکا مترصد بود داعش را برای ۳۰ سال در منطقه حفظ کند.

غلام رضایی با اشاره به رشادت های سردار سلیمانی و شهید همدانی در سازماندهی و یکپارچه کردن نیروها و بسیج مردمی در کشورهای تحت اشغال داعش گفت؛ بالغ بر ۳۰ هزار نفر در قالب جیش الشعبی تحت امر مستشاری سرداران ایرانی در سوریه سازماندهی شد و در عراق نیز با فتوای آیت اله سیستانی میلیون ها نفر به مقرها مراجعه کردند و تحت عنوان حشدالشعبی سازماندهی شدند.

وی هم چنین با اشاره به مسائل داخل کشور و توجه مسئولان به اهمیت حفظ اقتدار بسیج گفت؛ مسئولان ما در همه دستگاه های اجرایی کشور باید بر این باور باشند که پایه اقتدار و امنیت کشور بسیج است و برای تقویت این شجره طیبه باید به پیشرفت همه جانبه آن کمک کنند.

کارشناس مسال سیاسی اذعان کرد: هر جا که مردم و مسئولان بر اساس تفکر بسیجی عمل کرده اند پیشرفت داشته ایم و باید بدانیم که دشمن همواره بیدار است و نباید با دشمنان مماشات کرد و مسلمانان بر اساس دستور صریح قران باید همواره در حال تجهیز و تقویت خود باشند تا دشمن حتی به مخیله اش اقدام نظامی خطور نکند.

وی خاطر نشان کرد؛ موشک و افزایش توان نظامی نیاز کشور ما است چرا که در تجربه هشت ساله دفاع مقدس آنجایی که دشمنان تاب تحمل حمله برق آسای نیروهای ما را نداشتند شهرها را مورد اصابت حملات موشکی قرار می دادند.

غلام رضایی تاکید کرد: این که عده ای می گویند دنیای امروز دنیای مذاکره و گفتگو است و نه دنیا موشک، باید بدانند اگر این گونه است پس به چه دلیل امریکا سه ماه پیش قوی ترین بمب هسته ای خود را در افغانستان مورد آزمایش قرار داده است.

وی به نقشه دشمن برای بازدید از مراکز نظامی کشور اشاره کرد و ادامه داد: هیچ انسان عاقلی خود را در برابر دشمن دست بسته نگاه نمی دارد و قدرت دفاعی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد؛ استکبار راهبرد جدیدی برای نظام تعریف کرده است و آن پیاده کردن مدل لیبی یعنی ابتدا خلع سلاح و سپس اشغال و دوم اجرای مدل شوروی سابق با اعمال نفوذ در ارکان تصمیم گیری و تصمیم سازی است.

وی افزود؛ امریکا در محاسباتش اشتباه کرده چرا که ملت ایران ملتی مسلمان است و اسلام کمونیست نبوده و البته باید مراقب بود و از همین رو بسیجیان باید امروز خود را به سلاح بصیرت، آگاهی سیاسی و دشمن شناسی مجهز کنند.

غلام رضایی تاکید کرد: کسانی که می گویند آمریکا به دنبال اقدام نظامی علیه ایران است یک دروغ بزرگ را رقم می زنند، چرا که آمریکا به دنبال جنگ اقتصادی، فرهنگی، رسانه ای و سیاسی است و جنگ نظامی به هیچ عنوان در دکترین نظامی آمریکا علیه ایران وجود ندارد و ویترین آمریکا در منطقه مملو از شکست است، لذا باید ماهیت ابزار و روش های جدید دشمنی این دشمن را بشناسیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها