چاپ این خبر
کد خبر : 81357
۱:۰۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۸

طلبه باید مودب به آداب اهل بیت علیهم السلام باشد

امام جمعه شهر خوانسار گفت: درس خواندن به تنهایی موجب طلبه شدن نمی شود و فقط شخص جاهل را تبدیل به عالم می کند، اما اگر بخواهیم طلبه باشیم، باید مودب به آداب اهل بیت علیهم السلام شویم و سیره آن ها را در زندگی جاری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از شبستان، حجت الاسلام خواجه کریمی امام جمعه شهر خوانسار در نشست اخلاقی-تربیتی «توفیقات طلبگی در حوزه» در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت سلام الله علیها گفت: اولین بستری که برای طلبگی فراهم می شود توفیقی است از جانب خداوند متعال یعنی خداوند زمینه ورود افراد به حوزه را فراهم می کند، اما این توفیق ضرورت ایجاد نمی کند بلکه خود فرد باید برای دوام توفیق طلبگی حرکت کند.

حجت الاسلام خواجه کریمی اظهار داشت: برای تحقق طلبگی باید دو امر در وجود طلبه حاصل شود، یکی تحصیل و دیگری تربیت و این یعنی طلبه شخصی است که علم را از سخنان معصومین دریافت می کند و توسط آن ها تربیت می شود و آن چه برای طلاب اهمیت والایی دارد این است که تربیتشان در سایه تربیت معصومین است.

وی افزود: صِرف درس خواندن موجب طلبه شدن نمی شود و فقط شخص جاهل را تبدیل به عالم می کند اما اگر بخواهیم طلبه باشیم، باید مودب به آداب اهل بیت علیهم السلام شویم و سیره آن ها را در زندگی جاری کنیم.

امام جمعه شهر خوانسار ابراز داشت: شیطان تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا طلبه ها را از طلبگی دور کند تا جایی که حتی عمل زشت ما را زیبا جلوه می دهد و ما فکر می کنیم حق است و بر انجام آن اصرار می کنیم، در حالی که مخالف با سیره و سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها