چاپ این خبر
کد خبر : 81461
۱۱:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
مدرس حوزه و دانشگاه مطرح کرد:

ضرورت افزایش همدلی بین اعضای خانواده ها در هفته وحدت/ زنان رکن وحدت در خانواده هستند

یک مدرس حوزه و دانشگاه، گفت: امسال همه بانوان سعی کنند وحدت را در خانواده های خود ایجاد کنند چرا که مهمترین رکن وحدت در خانه ها خانم های خانه هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از آرمان زنان، طاهره سالک در گفتگو با آرمان زنان به مناسبت هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام (ص)، اظهار کرد: همه رفتارهای پیامبر از طفولیت تا ازدواج و حتی پس از آن در مسیر بندگی و اطاعت از خداوند گذشت.

* حضرت خدیجه (س) یک زن معمولی نبود/ همه زندگی خدیجه (س) وقف حق شد

وی به ازدواج ایشان با حضرت خدیجه (س) اشاره و تصریح کرد: حضرت خدیجه (س) نیز صاحب معرفت بود و انتخاب ایشان به حق بود تا جایی که همه سرمایه و زندگی خود را به پای حق و حقیقت، خداوند، اسلام و وجود پیامبر اسلام ریخت و در راه حق نیز با دنیا وداع کرد.

این مدرس حوزه و دانشگاه در پاسخ به برخی شبهاتی که به ازدواج پیامبر و حضرت خدیجه (س) وارد می شود، گفت: انسان عاقل نباید بدون مطالعه و بررسی چیزی را بپذیرد و برای یافتن پاسخ همه شبهات باید با علوم روز و علوم مرتبط آشنا بود، لذا اگر کسی خود و خداوند را شناخت قطعا مسیر انبیا و زندگی آنان را نیز درک خواهد کرد و خواهد دانست که حضرت خدیجه (س) یک زن معمولی نبود.

* ضرورت افزایش همدلی بین اعضای خانواده ها در هفته وحدت/ زنان مهترین رکن وحدت در خانه ها هستند

وی با اشاره به هفته وحدت، ابراز کرد: کسی که به خدا و دین او ایمان دارد قطعا به مجموعه دستورات خداوند نیز ایمان دارد و در همین مسیر به ریسمان الهی چنگ خواهد زد که این ریسمان مایه اتحاد بین مسلمین است.

سالک افزود: جدای از وحدتی که لازم است بین شیعه و سنی وجود داشته باشد امسال همه بانوان سعی کنند وحدت را در خانواده های خود ایجاد کنند چرا که مهمترین رکن وحدت در خانه ها خانم های خانه هستند.

وی ادامه داد: خانم ها با تاسی از رسول گرامی اسلام سعی کنند دل های فرزندان خود را با یکدیگر صمیمی کنند و کدورت های ایجاد شده بین سایر اعضای خانواده را از بین ببرند، آن ها می توانند دل های عروس، داماد، دختر، پسر، خواهران و برادران خانه را گرم کنند و همدلی ها را زیاد کنند و خود مرکز کانون گرم خانواده باشند.

* بهترین مقام و بهترین کارها از آن زنان است

این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به آیه «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَ أَهْلِیکُمْ ناراً» تاکید کرد: نقش یک مادر در خانه بسیار زیاد است و مقام مادر را نمی توان از سخنان مردم درک کرد بلکه بهترین و رساترین و گویاترین چیزی که مقام زن و یک مادر را مشخص می کند کلام خداوند و سخنان اهل بیت عصمت و طهارت درباره اوست.

وی تاکید کرد: تاکنون بهتر از محمد و آل محمد کسی درباره مقام زن صحبت نکرده و بهتر از ائمه اطهار کسی با زنان برخورد نداشته است چه بسا که در رفتار و زندگی آنان و سایر علمای دین می بینیم چقدر به زن و مقام او اهمیت می دادند.

سالک ابراز کرد: باید دانست بهترین مقام را خداوند به زنان عنایت کرده و بهترین و عالی ترین کار را خداوند به خانم ها سپرده که همان کار تربیت انسان و نسل پروری است.

وی با بیان اینکه امروز دستان نامرئی قصد دارند زنان را از موقعیت و جایگاه واقعی خود دور کنند و از این راه سعی در فروپاشی کانون گرم خانواده ها دارند، خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز به اسم حقوق زن، حق زنان پایمال می شود و برخی از زنان نیز با خودنمایی بر مقامی که خداوند برای آن ها قائل شده پای می گذارند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها