چاپ این خبر
کد خبر : 81531
۱۰:۲۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی خوانسار خبر داد؛

نجات حمام قدیمی خوانسار از تخریب

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان خوانسار از اقدام فرهنگی یکی از شهروندان خوانساری در مرمت یکی از بناهای قدیمی خوانسار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، محمدحسن ریاضت با اعلام این خبر اظهار کرد؛ در یک حرکت بی نظیر و خودجوش مردمی، یکی از آثار و بناهای ارزشمند شهرستان از خطر تخریب نجات پیدا کرد.

وی افزود؛ در اقدامی شایسته که توسط افراد دلسوز، خیر و حامی و دوستدار میراث فرهنگی و علاقمند به حفظ و احیاء آثار گذشتگان و نیاکان انجام شده است، از یک سال قبل در یکی از محله های شهر خوانسار مرمت حمام قدیمی شروع شده و تا کنون نیز ادامه دارد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی خوانسار با بیان این که حمام هرستانه یکی از حمام های با ارزش و در شرف ثبت در فهرست آثار ملی کشور است گفت: با حمایت دکتر میرمحمدی و همت برادر و برادرزاده ایشان، از سال گذشته تا کنون عملیات آواربرداری، پاکسازی داخل حمام، مرمت طاق و چشمه های تخریب شده، نصب هورنو(نورگیر)، اجرای پلاستر روی بام، مرمت دیوار بدنه ضلع شرقی منتهی به کوچه، احیاء ورودی تخریب شده و اجرای ایزوگام و عایق بام این بنا انجام شده است.

وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران این اقدام خاطر نشان کرد: مجموعه این اقدامات منجر به نجات این اثر ارزشمند و تاریخی شهرستان شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها