چاپ این خبر
کد خبر : 81562
۱۱:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
مدیر مخابرات منطقه اصفهان:

فیبر نوری به مشترکان خانگی در استان اصفهان واگذار می‌شود

مدیر مخابرات منطقه اصفهان با اشاره به واگذاری فیبر نوری به مشترکان خانگی، گفت: فیبرنوری از نظر ساختاری و پهنای باند هیچ محدودیتی در سرعت و انتقال داده ندارد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، مهدی حیدری‌زاده در جلسه بررسی مشکلات شهرستان‌های شهرضا و دهاقان اظهار داشت: در استان اصفهان ۸۲۶ سایت ۳G و ۹۰۴ سایت ۴G وجود دارد و حدود ۷۰۰ هزار پورت دیتا نیز به مشترکان خدمت‌رسانی می‌کند که از این تعداد ۵۹۴ عدد مربوط به شرکت مخابرات و مابقی مربوط به ۱۱ شرکت خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه در استان اصفهان ۹ هزار و ۴۰۰ تلفن همگانی وجود دارد، افزود: ۵ میلیون و ۱۷۷ تلفن همراه نیز در استان وجود دارد که در ۲ هزار و ۲۹ سایت موبایل کنترل می‌شود و ضریب نفوذ تلفن همراه نیز در استان ۹۸ درصد است.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان با بیان اینکه در شهرضا ۲۲ هزار و ۵۰۰ پست دیتا وجود دارد، بیان کرد: ۱۳ هزار از آنها آزاد و آماده واگذاری به متقاضیان است، همچنین ۱۷ منصوبه تلفن ثابت در این شهرستان خالی و آماده واگذاری به متقاضیان است.

وی با بیان اینکه در شهرستان دهاقان ۱۸ هزار منصوبه تلفن ثابت وجود دارد که از این تعداد ۱۵ هزار شماره مشغول به کار است، ادامه داد: ضریب نفوذ این سیستم مخابراتی نیز ۴۵٫۷ درصد است و ۳ هزار شماره خالی و آماده واگذاری نیز وجود دارد.

حیدری‌زاده با اشاره به اینکه در شهرستان دهاقان ۱۶ سایت BTS وجود دارد که از این تعداد ۶ عدد ۳G و ۲ عدد ۴G هستند، اظهار داشت: در شهرستان شهرضا ۸۸ هزار تلفن ثابت وجود دارد که از این تعداد ۷۱ هزار شماره مشغول به کار است و ضریب نفوذ آن نیز ۴۵٫۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه در سراسر استان اصفهان ۳ میلیون شماره تلفن ثابت وجود دارد، بیان کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت که به ازای هر ۱۰۰ نفر محاسبه می‌شود در استان اصفهان ۴۶٫۷ درصد است.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۹۸ درصد است، تصریح کرد: ۱۰ درصد از مشترکان در استان اصفهان به شرکت مخابرات بدهکار هستند، این تعداد در شهرستان شهرضا ۳۵ درصد و در شهرستان دهاقان ۲۹ درصد است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته واگذاری فیبرنوری به منازل را در دستور کار شرکت مخابرات استان قرار دادیم، خاطرنشان کرد: فیبرنوری از نظر ساختاری و پهنای باند هیچ محدودیتی در سرعت و انتقال داده ندارد.

حیدری‌زاده با بیان اینکه در استان اصفهان سرعت بالای ۵۰ مگابایت بر ثانیه را در نظر گرفته‌ایم که امکان افزایش آن نیز وجود دارد، گفت توسعه فیبرنوری در استان کسب و کارهای اینترنتی را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از فناوری‌های نوین در بخش تکنولوژی را در بخش‌های مختلف ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امسال هزینه اینترنت داخلی و خارجی از یکدیگر تفکیک شده است، افزود: با این اقدام هزینه اتصال به سایت‌های داخلی نصف هزینه اتصال به سایت‌های خارجی محاسبه می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان با بیان اینکه امکان واگذاری سیستم FTTH به شرکت‌های صنعتی دو شهرستان وجود دارد که بر اساس این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی آن فراهم می‌شود، گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ای که با شرکت شهرک‌های صنعتی استان و شرکت مخابرات استان منعقد شده امکان توسعه ارتباطات مخابراتی در شهرک‌های صنعتی فراهم می‌شود.

وی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه هزینه طرح و نظارت و عملیات اجرایی و تأمین تجهیزات بر عهده شرکت مخابرات و حفاری و ترمیم ترانشه با شرکت‌های صنعتی است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها