چاپ این خبر
کد خبر : 81714
۱۱:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان:

سه میلیون مشترک تلفن ثابت در اصفهان وجود دارد/ نفوذ ۹۸ درصدی تلفن همراه در استان

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت:در سراسر استان اصفهان پنج میلیون و ۱۷۷ تلفن همراه وجود دارد که توسط دو هزار و ۲۹ سایت موبایل کنترل می شود، این در حالی است که ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۹۸ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، مهدی حیدری زاده در جلسه‌ای که با دعوت نماینده شهرستان های شهرضا و دهاقان برای بررسی مسائل و معضلات مخابراتی دو شهرستان در محل اداره مخابرات شهرضا برگزار شد، با اشاره به وجود سه میلیون مشترک شماره تلفن ثابت در سراسر استان اصفهان، عنوان کرد: از این تعداد دو میلیون و ۴۶۷ شماره مشغول به کار است.

وی در ادامه با اشاره به نظارت ۸۴۷ مرکز مخابراتی بر عملکرد سیستم های مخابراتی استان، اظهار کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان اصفهان ۴۶٫۷ درصد است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان از وجود ۹ هزار و ۴۰۰ تلفن همگانی در سراسر استان خبر داد و افزود: در استان اصفهان ۸۲۶ سایت ۳G و ۹۰۴ سایت ۴G و حدود ۷۰۰ هزار پورت دیتا وجود دارد که از این تعداد ۵۹۴ عدد مربوط به شرکت مخابرات و مابقی مربوط به شرکت های خصوصی است.

حیدری زاده اظهار کرد: در سراسر استان اصفهان پنج میلیون و ۱۷۷ تلفن همراه وجود دارد که توسط دو هزار و ۲۹ سایت موبایل کنترل می شود، این در حالی است که ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۹۸ درصد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه در شهرستان شهرضا ۸۸ هزار تلفن ثابت وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد ۷۱ هزار شماره مشغول به کار است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان، با اشاره به ضریب نفوذ ۴۵٫۶ تلفن ثابت در شهرستان شهرضا اظهار کرد: در این شهرستان ۱۷ هزار منصوبه تلفن ثابت خالی و آماده واگذاری به متقاضیان است.

حیدری زاده ادامه داد: در شهرضا ۲۲ هزار و ۵۰۰ پست دیتا وجود دارد که از این تعداد ۱۳ هزار پست آزاد و آماده واگذاری است، همچنین در این شهرستان از مجموع ۶۵ سایت BTS موجود، ۳۱ سایت ۴G و ۲۹ سایت ۳G است.

وی اضافه کرد: در شهرضا ۱۳۴ هزار مشترک تلفن همراه وجود دارد، این در حالی است که ضریب نفوذ تلفن ثابت در این شهرستان ۸۵٫۷ درصد است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، از وجود ۱۸ هزار منصوبه تلفن ثابت در شهرستان دهاقان خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۵ هزار شماره مشغول به کار است و ضریب آن نیز ۴۵٫۷ درصد است.

حیدری زاده با بیان این مطلب که در دهاقان ۱۳ هزار و ۸۲۹ شماره تلفن همراه وجود دارد، بیان کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در این شهرستان ۴۰ درصد است.

وی از وجود پنج هزار منصوبه دیتا در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد سه هزار و ۶۶۴ منصوبه فعال است، در دهاقان ۱۶ سایت BTS نیز وجود دارد که از این تعداد ۶ سایت ۳G و دو سایت ۴G است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خبر با بیان این مطلب که ۱۰ درصد از مشترکان در استان اصفهان به شرکت مخابرات بدهکار هستند، بیان کرد: این تعداد در شهرستان شهرضا ۳۵ درصد و در شهرستان دهاقان ۲۹ درصد است.

حیدری زاده همچنین با اشاره به واگذاری فیبرنوری به منازل از سال گذشته، تصریح کرد: فیبرنوری از نظر ساختاری و پهنای باند هیچ محدودیتی در سرعت و انتقال داده ندارد و در استان اصفهان سرعت بالای ۵۰ مکابایت بر ثانیه را در نظر گرفته‌ایم که امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

وی تأکید کرد: توسعه فیبرنوری در استان کسب و کارهای اینترنتی را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از فن آوریهای نوین در بخش تکنولوژی را در بخشهای مختلف ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان همچنین از تفاضل قیمت اینترنت داخلی و خارجی خبر داد و اظهار کرد: از امسال هزینه اینترنت داخلی و خارجی از یکدیگر تفکیک شده است که با این اقدام هزینه اتصال به سایت های داخلی نصف هزینه اتصال به سایتهای خارجی محاسبه خواهد شد.

حیدری زاده در ادامه این مطالب افزود: با این اقدام امکان عرضه تکنولوژی برای تولیدکنندگان محتوای الکترونیک در داخل کشور بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تفاهمنامه‌ای که بین شرکت شهرک های صنعتی استان و شرکت مخابرات استان منعقد شده است، بیان کرد: بر اساس این توافق امکان توسعه ارتباطات مخابراتی در شهرک های صنعتی فراهم خواهد شده است تحت این شرایط که هزینه طرح و نظارت و عملیات اجرایی و تأمین تجهیزات بر عهده شرکت مخابرات و حفاری و ترمیم ترانشه با شرکت‌های صنعتی خواهد بود.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان اضافه کرد: بر اساس تفاهمنامه مشترک شرکت مخابرات استان با شرکت شهرک های صنعتی استان امکان واگذاری سیستم FTTH به شرکتهای صنعتی از جمله شرکتهای دو شهرستان فراهم شد.

برخی مناطق روستایی و عشایری شهرستان فاقد پوشش تلفن همراه است

نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستانهای حوزه انتخابیه توسعه خدمات ارتباطات سیار و خدمات تلفن ثابت بوده است.

سمیمه محمودی بیان کرد: بخش بسیار مهمی از ارتباطات زندگی روزمره مردم با استفاده از سیستمهای مخابراتی است که ایجاد هرگونه اختلالی در آن باعث مختل شدن زندگی و کار افراد خواهد شد بنابراین لازم است پیش از انجام هرکاری شبکه‌های موجود تقویت و مناطق فاقد امکان ارتباط به شبکه وارد شوند.

وی تأکید کرد: مردم شهرضا و دهاقان در مناطق مختلف روستایی و عشایری آمادگی خود را برای انجام هرگونه همکاری جهت احداث و توسعه سیستم های مخابراتی اعلام کرده‌اند.

نماینده مردم شهرستان های شهرضا و دهاقان گفت: لازم است جلسه مشترکی بین شرکت مخابرات و شهرداری شهرضا برای تبادل نظر و رسیدن به نقطه نظر مشترک جهت توسعه شبکه مخابراتی در مناطق تعیین شده برگزار شود.

محمودی ادامه داد: برخی مناطق روستایی و عشایری در شهرستان های دهاقان و شهرضا وجود دارد که در حال حاضر فاقد پوشش تلفن همراه است به همین منظور لازم است خدمات زیرساختی برای رفع این مشکلات در منطقه فراهم شود که برای این منظور جلسات مشترکی در آینده برگزار خواهد شد.

رییس اداره مخابرات شهرستان شهرضا نیز در این جلسه اظهار کرد: بر اساس تفاهمنامه شرکت مخابرات استان و شرکت شهرک های صنعتی ۹۸ درصد از عملیات اجرایی ایجاد سیستم مخابراتی شهرک رازی در فازهای یک و دو انجام شده و در حال حاضر مشغول ادامه علمیات در فاز سوم این شهرک هستیم.

سید مهدی فاطمی ادامه داد: طرح اجرای فیبر روستای هونجان آماده و به اداره راه و شهرسازی ارسال شده است که پس از تأیید نهایی آن و رفع مشکلات موجود، عملیات اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.

وی گفت: چهار نقطه در سطح شهر شهرضا برای اجرای طرح FTTH پیشبینی شده است و منتظر صدور مجوز از سوی شهرداری هستیم تا عملیات اجرایی را آغاز کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها